Andrzej Piaseczny w teledysku do utworu „Wizje”

06.01.2022 11:36

„Wizje” to kolejny singiel Andrzeja Piasecznego z urodzinowej płyty „50/50”. Album ukazał się 7 maja 2021 roku.

Andrzej Piaseczny

fot. Oskar Szramka

Muzykę do piosenki „Wizje” skomponowali Mrozu i Mariusz Obijalski, a słowa napisali Mrozu i Arek Sitarz. Za scenariusz i reżyserię teledysku do tego singla odpowiada Oskar Szramka.

"

Poznaliśmy się z Andrzejem w Warszawie podczas sesji zdjęciowej, zorganizowanej na potrzeby promocji nowego albumu „50/50”. Po jakimś czasie, menadżerka Andrzeja Julita, zaangażowana w produkcję albumu, podesłała mi gotowe piosenki na płytę. Przesłuchując utwory, usłyszałem „Wizje” i od razu wiedziałem, że jest to doskonały materiał na singiel. Bezzwłocznie napisałem do Julity, że moglibyśmy zrobić teledysk do tego utworu. Warstwa liryczna piosenki pozostawia szerokie pole do interpretacji. Osobiście utwór „Wizje” odbieram jako traktujący o nadziei, co też starałem się wyrazić, pisząc scenariusz i reżyserując wideoklip. Surowość czerni i bieli kontrastuje z subtelną zielenią, a tancerze symbolizują pozytywny element przemiany. Natomiast całość historii finalizują dźwięki optymistycznego refrenu, wybrzmiewającego ze sceny, oświetlonej nasyconymi barwami. Przez wszystkie sceny wideoklipu Artysta zwraca się bezpośrednio do widza, budując atmosferę pełną perspektywy, „wiary w lepsze jutro”. Koniecznym jest poinformowanie, że cegiełkę w scenariuszu dorzuciła również moja Żona, za co bardzo jej dziękuję - mówi Szramka.

"

„50/50” to urodzinowy album z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla Andrzeja Piasecznego przez mistrzów polskiej sceny. Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska, Tomasz Organek – idealni goście na urodzinowej imprezie. Płyta ukazała się 7 maja.