Barry Gibb i Dolly Parton we wspólnym singlu "Words"

07.01.2021 10:00

Dwie legendy światowej sceny muzycznej: Barry Gibb i Dolly Parton połączyły talenty w nowej wersji utworu "Words" z repertuaru niezapomnianych The Bee Gees.

Barry Gibb

fot. fot. materiały prasowe

"Words" to trzeci singiel pochodzący z nowego albumu Barry’ego Gibba pt. "GREENFIELDS: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1", który ukaże się 8 stycznia 2021 roku

Greenfields

Sir Gibb by ocalić od zapomnienia muzykę The Bee Gees zaprosił do kultowego studia RCA w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis Presley, Willie Nelson i wiele innych legend) znakomitych artystów, których od zawsze podziwiał. Obok Dolly Parton, na płycie w repertuarze braci Gibb, w duetach z Barrym pojawią się światowej sławy goście: Alison Krauss, Olivia Newton-John, Sheryl Crow, Miranda Lambert, Keith Urban, Brandi Carlile, David Rawlings & Gillian Welch, Jason Isbell, Jay Buchanan, Little Big Town i Tommy Emmanuel. Za produkcję płyty odpowiada laureat Grammy Dave Cobb.
Muzyk tak mówi o tym wydawnictwie:

"

Czuję, że Maurice i Robin pokochaliby ten album z różnych powodów. Chciałbym, abyśmy mogli nagrywać go wszyscy razem… Czułem ich obecność w studiu.

"

Zespół The Bee Gees powstał w 1958 roku i grał nieustannie do 2003 roku. Grupa została założona przez trzech braci Robina, Barry’ego i Maurice’a Gibbów. Barry jako jedyny z rodzeństwa wciąż żyje i nagrywa piosenki. Album, który swoją premierę będzie miał w nadchodzący piątek jest trzecim solowym krążkiem tego wokalisty.

Przeczytaj więcej