Bono: Muzyka stała się bardzo dziewczęca

01.01.2018 10:00

Lider zespołu U2 w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” opowiedział o kondycji swojej grupy, planach na rok 2018 i współczesnej muzyce.

Bono: Muzyka stała się bardzo dziewczęca

fot. ons.pl

Bono przyznał, że nową muzykę odkrywa dzięki swoim dzieciom. Jego syn Eli uwielbia rocka i chciałby, żeby opanował on cały świat.

"

A ja myślę, że muzyka stała się bardzo dziewczęca. To ma swoje pozytywne strony, ale hip-hop jest w tej chwili jedynym miejscem, gdzie młodzi mogą wyrażać swój gniew, a to nie jest dobre.

"

Według wokalisty dzięki ostatniej płycie zespół U2 jeszcze bardziej się zintegrował.

"

Powiedziałbym, że Edge wydaje się kimś, kto chce być w zespole bardziej niż kiedykolwiek. Z pewnością bardziej się skupia na naszej pracy jako całości. Wydaje mi się, że dwa ostatnie albumy przypomniały mu o mocnych stronach U2 – dobrych melodiach i czystych myślach.

"

Artysta zdradził też plany na nowy rok.

"

Nadal uważam, że poprzez mądrość i doświadczenie możesz w pewien sposób odzyskać niewinność. Chcę się bawić i eksperymentować. Chcę utrzymać dyscyplinę pisania piosenek, bo myślę, że odłożyliśmy to na chwilę (…). Jesteśmy gotowi do pracy. To jest modlitwa U2. Chcemy być przydatni, ale chcemy zmienić świat. I chcemy się jednocześnie dobrze bawić. Co jest z tym nie tak?

"

Przypomnijmy, że 1 grudnia 2017 roku ukazał się nowy album U2 pt. „Songs of Experience”.

Przeczytaj więcej