Bryan Adams i jego największe przeboje

12.02.2018 12:51

Już w środę z okazji walentynek na antenie Meloradia będzie można wygrać dwuosobowe zaproszenia na koncert Bryana Adamsa w Warszawie. A my przypominamy Wam najbardziej znane utwory artysty. Zapamiętajcie je dobrze, bo mogą Wam się przydać.

Bryan Adams i jego największe przeboje

fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS

Bryan Adams 5 maja 2018 roku wystąpi w Hali Torwar w Warszawie. Muzyk będzie promował nową składankową płytę „Ultimate”, która ukazała się 3 listopada 2017 roku. Znalazło się na niej 21 piosenek nagranych w latach 1980-2017. Już w najbliższą środę – w walentynki – będziecie mogli zdobyć podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Słuchajcie nas uważnie i przypomnijcie sobie największe przeboje Bryana Adamsa!

„(Everything I Do) I Do It for You”

Singiel został wydany w czerwcu 1991 roku. Piosenka znalazła się na płycie „Waking Up the Neighbours” oraz na ścieżce dźwiękowej do filmu „Robin Hood: Książę złodziei”. Utwór napisał sam Adams wraz z Michaelem Kamenem i Robertem Johnem "Mutt" Langem. W 1992 roku Bryan Adams otrzymał za ten utwór nagrodę Grammy i był nominowany do Oscara.

„Please Forgive Me”

Singiel ukazał się w październiku 1993 roku. Utwór pochodzi z płyty „So Far So Good”. Piosenka dotarła do 2. miejsca brytyjskiej listy przebojów, 7. w USA i 1. w Australii.

„Have You Ever Really Loved a Woman?”

Ten utwór mogliśmy usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu „Don Juan DeMarco. Utwór przez 5 tygodni utrzymywał się na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów, a Bryan Adams otrzymał za niego nominację do Oscara. 

„Heaven”

Piosenka powstała w 1983 roku i trafiła na album „Reckless”. Znalazła się także na ścieżce dźwiękowej do filmu „A Night in Heaven”.

„Cuts Like A Knife”

To drugi singiel z trzeciego studyjnego albumu Adamsa o tym samym tytule. Utwór dotarł do 15. miejsca amerykańskiej listy przebojów.

„Cloud Number Nine”

Utwór pochodzi z płyty „On A Day Like Today”, która ukazała się w październiku 1998 roku. Piosenka trafiła na 6. miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

„Here I Am”

Kompozycja trafiła na ścieżkę dźwiękową do filmu animowanego „Mustang z Dzikiej Doliny”. Utwór był nominowany do Złotego Globa.

 „All for Love”

W 1993 roku Adams wraz z Rodem Stewartem i Stingiem nagrał utwór „All for Love” do filmu „Trzej muszkieterowie”. Piosenka okazała się prawdziwym hitem. Jej tytuł zainspirowany został mottem trzech muszkieterów: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. 

Którą piosenkę lubicie najbardziej?

Przeczytaj więcej