Calum Scott prezentuje album „Bridges”

23.06.2022 09:00

Multi-platynowy wokalista i kompozytor Calum Scott prezentuje swój drugi album – „Bridges”. Aby uczcić premierę wydawnictwa, artysta zaprezentował klip do singla „Heaven”, jednego z najbardziej euforycznych utworów na całym krążku.

Calum Scott

fot. materiały promocyjne/Jackson Ducasse

Calum Scott debiutował „Only Human” w 2018, które trafiło na szczyt Apple Music Album Chart w ponad 20 krajach. Na „Bridges” artysta nawiązał współpracę z czołowymi producentami, w tym ośmiokrotnie nagrodzonym Grammy Gregiem Kurstinem (Paul McCartney, Elton John, Adele). Calum Scott postanowił także wkroczyć na zupełnie nowe i odważne artystyczne ścieżki.

– Koncertowanie na całym świecie i doświadczanie, jak ludzie reagują na moją muzykę, uświadomiły mi, jak ważne jest, by pisać bardzo szczere piosenki. Nauczyłem się, że mogę opisywać bolesne doświadczenia z własnego życia, by stworzyć coś pięknego, co pomoże innym ludziom przeprocesować ich uczucia, zmobilizuje do działania, sprawi, że staną się bardziej empatyczni albo po prostu będą mogli na chwilę uciec od całego zgiełku. Mój nowy album to okazja do podzielenia się przemyśleniami, którymi nie dzieliłem się jeszcze z nikim wcześniej. To dość duży krok dla mnie, więc czasami czułem przerażenie, ale zawsze górowała nadzieja, że moje odsłonięcie się doda nadziei lub inspiracji każdemu, kto tego potrzebuje – mówi Calum Scott.

„Bridges” to podróż w emocjonalne, często ciężkie tereny. Album rzuca światło na tak złożone problemy jak zdrowie psychiczne, poczucie własnej wartości oraz strata. Singiel „Heaven” to moment czystej błogości, Calum opowiada w nim o obezwładniającej mocy poddania się miłości. Klip do kawałka wyreżyserował Lewis Carter (Emeli Sandé, Cavetown). W wideo oglądamy Caluma w taksówce, przemierzającego ulice Los Angeles, jak również scenki z parami na różnych etapach związku. Całość przeplatają zachwycające dech w piersiach ujęcia wzgórz Hollywood... Magia łączy się z magią codzienności.

Wcześniej wydane single promujące „Bridges” to „Biblical”, „Rise” oraz „If You Ever Change Your Mind”. Na płytę trafił też cover utworu Grega Holdena „Boys in the Street” – poruszająca opowieść o rozterkach ojca, który nie może zaakceptować syna geja.

Dla Caluma najbardziej ekscytującym aspektem premiery „Bridges” jest możliwość wykonania piosenek na żywo. Latem artysta ruszy w trasę po Ameryce Północnej. Jesienią artysta odwiedzi Polskę.

Jak mówi Calum Scott: – Gdy na własne oczy widzę, jak publiczność utożsamia się z piosenkami, które napisałem w najbardziej tragicznych lub pięknych momentach swojego życia, to jest to chwila niemal magiczna. Nigdy nie przestanie mnie to inspirować do jak największej szczerości w mojej twórczości.

Calum Scott może pochwalić się ponad 7,5 miliardami streamów w serwisach cyfrowych. Debiutancki album „Only Human” na status złotej lub platynowej płyty w 21 krajach. Na krążek trafił przełomowy w karierze artysty hit „You Are The Reason” (#25 Spotify US Viral 50, top 10 iTunes w 38 krajach), jak również niezwykle popularny cover „Dancing On My Own” z repertuaru Robyn (nominacja do Brit Award w kategorii Najlepszy brytyjski singiel).

Przez ostatnie lata Calum regularnie pojawiał się w najważniejszych programach telewizyjnych czy serialach, w tym „American Idol”, „The Voice”, „So You Think You Can Dance”, „Chirurdzy”. Występował w „Late Night with Seth Meyers”, „The Ellen DeGeneres Show”, „Good Morning America”, „Live with Kelly and Ryan”, „Dancing With The Stars”, „The TODAY Show” oraz „The Late Late Show with James Corden”.

Źródło: informacja prasowa