Charlie Puth powraca z nowym utworem „I Warned Myself”

23.08.2019 10:19

Wielokrotnie nominowany do Grammy, wyróżniany multiplatynowymi płytami wokalista, autor piosenek i producent - Charlie Puth - triumfalnie powraca z utworem "I Warned Myself", któremu towarzyszy nakręcone przez Brendana Vaughana wideo.

Charlie Puth

fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Nowy singiel łączy pulsujący bas z charakterystycznym falsetem Charliego oraz szczerym, śmiałym tekstem. Utwór, który Puth sam napisał i wyprodukował z Bennym Blanco, otwiera nowy rozdział w karierze jednego z najsławniejszych i najbardziej pożądanych twórców przebojów.

"I Warned Myself" to pierwsze wydawnictwo Charliego Putha od czasu nominowanego do Grammy, drugiego albumu "Voicenotes". Płyta zadebiutowała na 4. miejscu notowania Billboard 200 i w USA pokryła się złotem zaledwie cztery dni po premierze. Utwory z płyty zostały odtworzone w serwisach streamingowych 3,2 miliarda razy, a najpopularniejsze z nich to: mający statuspoczwórnej platyny superprzebój "Attention", platynowy "How Long" orazpokryte złotem single "The Way I Am" i "Done For Me". Album promowany był podczas wyprzedanych koncertów w Ameryce Północnej i Azji.

Kariera Putha eksplodowała w 2015 roku, kiedy wokalista, a także autor piosenek i producent, pojawił się gościnnie w nagraniu Wiza Khalify "See You Again" (trzy nominacje do Grammynominacja do Złotego Globu). Piosenka z filmu "Szybcy i wściekli 7" okazała się jednym z największych przebojów dekady 12 tygodnispędziła na szczycie Billboard Hot 100, otrzymała w Stanach Zjednoczonychdiamentowy status oraz ustanowiła rekord wśród najlepiej sprzedających się singli 2015 roku. Niedługo później Charlie Puth wydał swój debiutancki - jak się wkrótce okazało - platynowy album "Nine Track Mind". W zestawie znalazły sięmultiplatynowe utwory "We Don’t Talk Anymore", "One Call Away" i "Marvin Gaye".
Kiedy stało się jasne, że Puth jest jednym z najbardziej pożądanych współpracowników, chętnie dzielił się swym talentem z takimi gwiazdami jak Katy Perry ("Small Talk"), 5 Seconds of Summer ("Easier"), Maroon 5 ("Lips On You") i Michael Bublé ("Love You Anymore").

Źródło: informacja prasowa

Przeczytaj więcej