„Chwytaj dzień” - niezwykły duet Kayah i Zbigniewa Wodeckiego

22.05.2018 10:42

23 maja 2018 roku premierę będzie miał wyjątkowy album „Dobrze, że jesteś”, który powstał na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego, z udziałem m.in. Kayah, Kuby Badacha i Sławka Uniatowskiego. Płytę promuje kompozycja „Chwytaj dzień” z tekstem Jacka Cygana, którą śpiewają Zbigniew Wodecki w duecie z Kayah.

Zbigniew Wodecki

fot. Michal WARGIN/EAST NEWS

Do piosenki „Chwytaj dzień” powstał wzruszający teledysk, z sentymentalnymi, archiwalnymi ujęciami Zbigniewa. Twórcą scenariusza i reżyserem jest Roman Przylipiak. 

"

Stworzyliśmy do singla piękny teledysk, w którym moja postać jest tłem do wzruszających ujęć z życia Zbigniewa, to uroczy i bardzo wzruszający obrazek. To piękna kompozycja Zbyszka, jak na Wodeckiego przystało, wielce melodyjna i jakaś niedzisiejsza, bajkowa… Mam nadzieję, że wszystkim słuchaczom udzieli się ta niesamowita atmosfera, która towarzyszyła nam przy pracy nad tą piosenką i refleksja, że nic nie jest dane nam na zawsze, dlatego warto żyć chwilą. Klarujmy zatem wina swe! I chwytajmy dzień! – opowiada Kayah.

"

Utwór trafi na płytę „Dobrze, że jesteś”, która ukaże się 23 maja. Zbigniew Wodecki i Rafał Stępień pracowali nad tym albumum ponad rok. Z bogatego zbioru napisanych przez Wodeckiego przed laty kompozycji wybrali melodie przywołujące mocno krakowskie tradycje, dobrali też kilka nowych utworów. Dzięki nowym aranżom, nawiązującym do amerykańskiej muzyki przełomu lat 70. i 80., stworzyli ten nietypowy muzyczny kolaż. Zbigniew Wodecki, jak sam mówił, chciał wejść nim w dialog z mistrzami: Quincym Jonesem, Alem Jareau, Steviem Wonderem czy Donnym Hathaweyem.

"

Płyta utrzymana jest w tym ciepłym, rytmicznym klimacie. Jej singiel za to, piosenka „Chwytaj dzień” to utwór z kanonu rozbudowanych, tak charakterystycznych w swym uroku aranży samego taty - to singiel promujący płytę, piękny duet Kayah ze Zbyszkiem Wodeckim, gdzie razem cudnie czarują nam świat - mówi Kasia Wodecka-Stubbs, producentka płyty.

"

Piosenki na płycie śpiewają oprócz Kayah także m.in.: Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert.

album

Źródło: materiały prasowe