Dan + Shay przedstawiają singiel „10,000 Hours” nagrany z Justinem Bieberem

08.10.2019 10:58

Tej współpracy nikt się nie spodziewał! Dan + Shay, jeden z najpopularniejszych zespołów w Stanach Zjednoczonych, wydał właśnie nowy utwór „10 000 Hours” nagrany z Justinem Bieberem.

Dan + Shay i Jaustin Bieber

fot. Materiały prasowe

Piosenka została napisana przez tworzących duet Dan Smyers Shay Mooney, Justina Biebera oraz Jessie Jo DillionJordan Reynolds Jasona „Poo Bear Boydem.

Przypomnijmy, że duet w zeszłym roku zdobył nagrodę Grammy za przełomowy utwór „Tequila”, który do tej pory zgromadził prawie miliard streamów i był jedną z najczęściej granych piosenek w amerykańskich rozgłośniach radiowych.

Dan + Shay mają w tym roku szansę na najwięcej statuetek CMA Awards (Country Music Association Awards), w tym w kategoriach duet rokualbum roku singiel roku za pokryty dwukrotną platyną, utrzymujący się przez 4 tygodnie na 1. miejscu przebój „SpeechlessSmyers dodatkowo może otrzymać nagrodę za piosenkę roku, jako współautor (razem z Nicolle Galyon Jordanem Reynoldsem) nominowanej drugi rok z rzędu „Tequili.

W ciągu 7 lat działalności duet Dan + Shay spędził 10 tygodni na szczycie list przebojów rozgłośni country i zgromadził 3 miliardy streamów. Łącznie mają 17 platynowych złotych certyfikatów oraz 6 singli numer 1 w radiu country. W tym roku wyróżnieni zostali pierwszym Grammy i zostali najbardziej nagradzanym wykonawcą podczas Academy of Country Music Awards. Okazali się również triumfatorami w kategorii country podczas CMT MusicBillboard Music oraz Teen Choice Awards.
Najnowsze wydawnictwo duetu Dan + Shay dotarło do top 5 zestawienia Billboard Top Country Albums. Z płyty pochodzą trzy single, które dotarły na 1. miejsce notowania, w tym ostatni „All To MyselfSmyers jest współautorem 9 z 11 utworów na imiennym longplayu zespołu. Był również współproducentem materiału razem z uznanym i nagradzanym Scottem Hendricksem. Gromadząc 30 milionów streamów tygodniowoDan + Shay jesienią wybiorą się do Australii, gdzie będą towarzyszyć Shawnowi Mendesowi podczas wspólnej trasy.

Źródło: Materiały prasowe

Przeczytaj więcej