„Don’t I Make It Look Easy” – historia macierzyństwa Meghan Trainor

16.09.2022 14:20

Meghan Trainor, zdobywczyni nagrody GRAMMY®, wydała swój nowy utwór „Don’t I Make It Look Easy”. Jego hymniczna energia rezonuje u wielu, zwłaszcza u matek, które żonglują wieloma zadaniami tak, że wyglądają one na łatwe.

Meghan Trainor

fot. materiały promocyjne

Utwór przypomina trochę deklarację – Trainor śpiewa: „Don’t I make it look easy baby, when I do what I do? I’m fooling you!”. („Czy to, co robię, nie wygląda na łatwiznę? Oszukuję cię!”). „Kiedy zaczęłam nagrywać album, uczyłam się, jak być pracującą mamą” — wspomina Trainor. „Dosłownie miałam pełne ręce roboty z przepisów i zabawek, a jednocześnie byłam w studiu, pisałam i nagrywałam. Zdałam sobie sprawę, że patrząc z zewnątrz, wszystko to wyglądało na łatwe. Podobnie, gdy publikujemy w naszych mediach społecznościowych tylko te chwile, w których uśmiechamy się. Pomyślałam: »Czy to nie głupie, że mamy powinny to wszystko ogarniać?« W tej piosence moim zamiarem jest dać im znać, że mogą czuć się przytłoczone, ale wciąż wykonują świetną robotę”.

Wcześniej tego lata Meghan ogłosiła, że jej niecierpliwie oczekiwany czwarty album, „Takin’ It Back”, ukaże się 21 października 2022 roku nakładem Epic Records. Tym razem podjęła świadomą decyzję, aby wrócić do charakterystycznego brzmienia, które wprowadziła na swoim debiucie z 2015 roku. Artystka muzycznie łączy doo-wop i klasyczne harmonie, prowadząc odbiorcę przez swoją podróż przez małżeństwo, macierzyństwo i zdobywanie nowego poziomu pewności siebie.

Źródło: informacja prasowa