Duet Smith & Thell w nowym singlu „I Feel It In The Wind”

19.09.2022 12:12

Szwedzki duet folk-popowy Smith & Thell, wydał nowy singiel „I Feel It In The Wind”. To optymistyczny utwór z lirycznymi, wciągającymi skrzypcami.

Smith & Thell

fot. materiały promocyjne/Henrik Nilsson

„Istotą naszej muzyki jest łączenie ciemności i światła, odnajdywanie nadziei i znaczenia w rzeczach, które mogą wydawać się bez znaczenia. To niezwykle trudne czasy – świat stoi w obliczu niespotykanych dotąd zmagań. W tej piosence chcemy powiedzieć, że tam, gdzie jest życie, jest i nadzieja”, mówi duet. „Wiatry niedługo się zmienią”.

Znany jako najbardziej aktywny zespół w Skandynawii zeszłego lata, Smith & Thell wyruszy w tym miesiącu w trasę po Stanach Zjednoczonych. W skład folk-popowego zespołu Smith & Thell wchodzą Maria Smith i Victor Thell, którzy poznali się jeszcze jako nastolatkowie na lokalnym wydarzeniu muzycznym w ich rodzinnym mieście Helsingborg w południowej Szwecji. Wydali dwa albumy, w tym dwa kolejne single #1 (i cztery kolejne w pierwszej piątce) w szwedzkim radiu i 25 przebojów amerykańskiego alternatywnego radia. Do tej pory zgromadzili 350 milionów streamów, zdobyli szwedzką nagrodę Grammy 2020 dla Kompozytora roku i koncertowali z takimi zespołami, jak Young The Giant, The Head and The Heart oraz Fitz and the Tantrums.

Smith & Thell stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych duetów autorów piosenek i producentów na świecie, zbierając pory ponad 3,5 miliarda streamów dla wszystkich utworów, nad którymi pracował.

Źródło: informacja prasowa