Foreigner zapowiada wielki powrót

15.09.2017 12:29

Już wkrótce zespół zagra w oryginalnym składzie. Fani będą mogli usłyszeć wszystkich byłych członków grupy na finale trasy koncertowej z okazji 40-lecia płyty „Foreigner”.

Foreigner zapowiada wielki powrót

fot. Wikimedia Commons/Abdoozy

Mick Jones jakiś czas temu stwierdził, że istnieją szanse, że wkrótce usłyszymy popularną grupę w pierwotnym składzie. Teraz zespół ogłosił, że faktycznie to nastąpi podczas specjalnych koncertów kończących trasę z okazji 40. rocznicy ukazania się debiutanckiego albumu Foreigner.

Wokalista Lou Gramm, perkusista Dennis Elliott, klawiszowiec Al Greenwood, gitarzysta Ian McDonald i basista Rick Wills dołączą do gitarzystów: Jonesa, Toma Gimbela i Bruce’a Watsona, wokalisty Kelly Hansena, basisty Jeffa Pilsona, klawiszowca Michaela Bluesteina oraz perkusisty Chrisa Fraziera na koncertach 6 i 7 października w Soaring Eagle Casino & Resort.

Zespół Foreigner powstał w 1976 roku w Nowym Jorku. Założyli go Mick Jones, Ian McDonald i Lou Gramm. Wkrótce potem dołączyli do nich Dennis Elliott, Al Greenwood oraz Ed Gagliardi. W późniejszych latach skład kapeli wielokrotnie się zmieniał.

Przeczytaj więcej