George Ezra zaprasza na wirtualny koncert

28.07.2022 10:18

Brytyjski piosenkarz i autor tekstów George Ezra zaprasza fanów na wirtualny koncert, zaprojektowany na wzór jego najnowszego albumu „Gold Rush Kid”.

George Ezra

fot. materiały promocyjne

Wydarzenie odbędzie się na platformie Roblox. Wirtualny świat Ezry inspirowany jest jego zamiłowaniem do podróży, tym, co motywowało artystę do stworzenia muzyki i co się za nią kryje. Fani odkrywać będą twórczość muzyka w starannie wyselekcjonowanych środowiskach dostosowujących się w czasie rzeczywistym do granych utworów. W ten wirtualny świat można wejść już dzisiaj i tym samym zacząć świętować wydany 10 czerwca „Gold Rush Kid” – trzeci z rzędu album George’a Ezry, który w Wielkiej Brytanii stał się numerem 1.

Fani, którzy odwiedzą Robloxa przed koncertem, mają okazję zbadać kontekstowy krajobraz albumu oraz zebrać puzzle wokół sceny na szczycie zaśnieżonej góry inspirowanej okładką płyty. Ponadto otrzymają dostęp do wirtualnego sklepu z gadżetami (Verch), gdzie czekają na nich akcesoria inspirowane piosenkami z „Gold Rush Kid”. Wśród gadżetów znajdują się okulary przeciwsłoneczne z teledysku do singla „Green Green Grass”, a także jeansowa kurtka, w której George pozuje na okładce albumu.

Inne atrakcje to samolot Gold Rush Plane, który prowadzi fanów do interesujących miejsc na mapie, budka fotograficzna, w której mogą pozować i robić selfie wraz z awatarem George’a Ezry, zachęcający do eksploracji mapy quiz oraz elementy układanki ukryte w tajnych lokalizacjach. Funkcja znana społeczności Roblox jako „obby”, zachęca użytkowników do poruszania się po poziomach unikając przeszkód.

Wirtualny koncert rozpocznie się w piątek, 29 lipca o godzinie 18:00 polskiego czasu. Ezra wykona utwory z jego albumu „Gold Rush Kid”. Występ będzie powtarzany co godzinę aż do poniedziałku 1 sierpnia, godz. 8:00 czasu polskiego. Podczas występu awatar artysty poprowadzi fanów przez różne scenografie, które odwołują się do każdego utworu. Fani mogą konkurować ze sobą lub wspólne wykonywać różne zadania, dzięki czemu będą zdobywać punkty, które można wykorzystać w sklepie Verch. Każdy koncert będzie trwał od 15 do 20 minut. Ponadto, tuż po premierowym występie, fani będą mogli wziąć udział w krótkim Q&A na żywo z awatarem George’a Ezry. Po kolejnych koncertach pytania i odpowiedzi będą się powtarzać.

George Ezra mówi: „Nie mogę się doczekać, aż wszyscy odkryją możliwości, które stworzyliśmy wokół «Gold Rush Kid», i zobaczą, jak album przybiera nowe, ekscytujące formy. W ciągu ostatnich kilku lat grałem koncerty w naprawdę niesamowitych miejscach, ale to będzie coś zupełnie innego. Do zobaczenia!”.

Źródło: informacja prasowa