IGO prezentuje teledysk do „Nie może być inaczej”

09.11.2022 10:21

„Nie może być inaczej” to najnowszy i ostatni singiel zapowiadający solowy album IGO. Premiera jego solowego debiutu już 18 listopada.

IGO

fot. materiały promocyjne

Niedawno IGO zrobił nam niespodziankę i tuż przed premierą płyty wypuścił kawałek „Nie może być inaczej”, który powstał w kooperacji z Magierą, jednym z czołowych polskich producentów muzycznych. Teraz wraca z kolejnym smaczkiem – klipem do tego utworu.

„Nie może być inaczej to bardzo mocny w treści utwór o walce z samym sobą i o pracy jaką trzeba włożyć, by dać szczęście osobie, dla której jest się całym światem oraz kolejny dowód na to, jak osobista będzie to płyta. Klip w reżyserii Michała Jagiełły dodatkowo wzmaga w nas to wrażenie.

Głównym założeniem jest, aby przedstawić historię człowieka, który chce „oddać swoje wspomnienia”. Jest to obraz bardziej fabularny niż performance’owy, okraszony trochę w niepokojach surrealizm w nocnym klimacie, z nutką romantyzmu – opisuje reżyser.

Historia IGO grającego w klipie ukazuje człowieka, który mierzy się z własnymi wspomnieniami. Nie wszystko w życiu układa się tak, jak byśmy chcieli. Na naszej drodze do szczęścia stają czasem zupełnie przyziemne sprawy, zwykłe różnice zdań urastają do rangi niedających się pokonać przeszkód. Najłatwiej byłoby pozbyć się tych uczuć, wymazać z pamięci to, co złe, zacząć od zera z czystą kartą, zamiast podjąć walkę – także o siebie. Ale czy to rzeczywiście jest dobre wyjście?

Album zatytułowany po prostu IGO ukaże się 18 listopada 2022 roku.

W dniu premiery albumu rozpoczyna się również trasa koncertowa promująca krążek. Tej jesieni Igo odwiedzi dziesięć miast, serwując słuchaczom muzykę na żywo tworzoną przy udziale najlepszych polskich muzyków.

18.11 / Szczecin/ GOKSiR Przecław
20.11 / Wrocław / A2
24.11 / Łódź / Wytwórnia
25.11 / Gdańsk / Stary Maneż
27.11 / Lublin / Centrum Spotkania Kultur
03.12 / Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
04.12 / Poznań / Tama
06.12 / Kraków / Klub Studio
11.12 / Warszawa / Progresja
12.12 / Katowice / Miasto Ogrodów

Źródło: informacja prasowa