Idan Raichel o nowej wersji utworu „Po co”

26.03.2018 13:07

Idan Raichel - izraelski artysta - jest kompozytorem muzyki do piosenki „Po co”. Jak podoba mu się nowa wersja tego utworu i które wykonanie jest mu bliższe? 

Idan Raichel

fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS

Nowa akustyczna wersja utworu „Po co” została nagrana specjalnie dla Słuchaczy Meloradia. Jak przyznała Kayah, prace nad ostatecznym brzmieniem trwały kilka tygodni i wszystkim bardzo podoba się efekt końcowy. Idan Raichel, który skomponował muzykę do tej piosenki, w rozmowie z nami wyznał, że nowa wersja jest mu bardzo bliska.

"

W pierwszej wersji jest jakaś iskra, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Ale z drugiej strony, przez ostatnie trzy lata gram tylko solo na fortepianie, nie występuję z moim zespołem, gram tylko akustycznie, dlatego właśnie czuję ogromną więź z wersją akustyczną tej piosenki - powiedział.

"

Artysta bardzo pozytywnie zareagował na wiadomość, że powstanie nowa wersja „Po co”.

"

Zazwyczaj, kiedy utwór staje się przebojem, ludzie chcą zrobić remiks – taki do klubów z szybszym rytmem i DJ-ami. A ja ucieszyłem się, że radio w Polsce jest na tyle otwarte, że zdecydowało, że nie będzie robić oczywistych rzeczy, lecz przygotuje wersję akustyczną. Zacząłem jej słuchać, to zupełnie inne podejście i jestem bardzo, bardzo zadowolony z końcowego rezultatu. Powiedziałem po prostu „Wow! To jest piękne!”. To jest właśnie to, co kocham w Kayah i jej zespole. Nie wiem, czy tak jest w całej Polsce, ale Kayah przenosi sztukę w inny wymiar - dodał.

"

Bardzo ciekawie wygląda też historia znajomości Kayah i Idana.

"

Podczas jednego z moich koncertów w Polsce, nie pamiętam dokładnie, w jakim to było mieście, Kayah siedziała w pierwszym rzędzie. Po występie poszliśmy na drinka, poznaliśmy się lepiej. Odkryłem, że jest ona wspaniałą, śmiałą, otwartą i rzeczową osobą, która nie lubi się chwalić się swoimi sukcesami. Ma ogromną pasję do muzyki. Jako przyjaciele napisaliśmy razem piosenkę i zupełnie nie spodziewałem się, że to będzie mój pierwszy przebój w Polsce - zaznacza Raichel.

"

Zobaczcie całą rozmowę z Idanem.

Przeczytaj więcej