Imany śpiewa przebój Madonny. Posłuchaj „Like a Prayer”

26.08.2021 11:20

Piosenka zapowiada nową płytę artystki pt. „Voodoo Cello”. Album ukaże się 3 września 2021 roku.

Imany

fot. Eugenio Recuenco

Imany zaprezentowała kolejny cover - tym razem wzięła na warsztat przebój Madonny „Like a Prayer”. Artystce towarzyszy zespół składający się jedynie z 8 wiolonczelistów. Teledysk do tej piosenki został nakręcony we wnętrzach Muzeum Petit Palais w Paryżu.

Na płycie „Voodoo Cello” znalazły się utwory klasyczne, które zachwyciły artystkę przed laty, oraz takie, które zdobyły jej serce niedawno. „Żeby cover był dobry, trzeba go posiąść jak swój własny utwór. Zaczynając pracę nad piosenką, śpiewam ją i gram na gitarze. Znajduję tonację, która mi odpowiada, zmieniam tempo i… słucham tekstu. Nie śpiewam słów, w które nie wierzę”. W tym procesie zdarza się jej „pogłębiać” piosenki lekkie lub rozjaśniać utwory mroczniejsze i bardziej melancholijne. Magia powstaje wtedy, gdy starannie dopracowany utwór zaczyna wydawać się spontaniczny, bezpośredni i surowy, jednak nie popada w szorstkość. Jest jak naturalny kryształ, nie wymagający polerowania. Z tych składników powstaje brzmienie, które budzi radość, dotyka nas lub zaskakuje. Bezwiednie zaczynamy tańczyć, lub odpływamy w marzenia na jawie…

Wydaniu płyty będzie towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca 5 polskich miast. W październiku Imany zagra we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Źródło: informacja prasowa/red.

Przeczytaj więcej