„In The Air Tonight” Phila Collinsa przeżywa renesans

12.08.2020 11:00

Wszystko za sprawą dwójki amerykańskich youtuberów, którzy w jednym z filmów przypomnieli wielki hit artysty z lat osiemdziesiątych.

Phil Collins

Tim i Fred Williams to 22-letni bliźniacy, którzy na swoim kanale na YouTubie recenzują piosenki różnych artystów. Niecałe dwa tygodnie temu w ich ręce wpadł utwór „In The Air Tonight” Phila Collinsa. Bracia umieścili w sieci wideo, na którym widać ich reakcje na pierwsze w życiu odsłuchanie kultowego kawałka brytyjskiego wokalisty.

Mężczyźni nie kryli swego zaskoczenia gdy w trakcie wyważonego melodycznie utworu usłyszeli charakterystyczny dla tej piosenki motyw z bębnami. Cały film na tyle spodobał się widzom, że zgromadził już ponad 4 miliony wyświetleń. Internauci postanowili także wrócić do hitu Phila Collinsa sprzed 40 lat, co wpłynęło na jego rekordowy wzrost sprzedaży. Jak wynika z danych firmy Alpha Data w weekend sprzedano aż 4600 sztuk piosenki w formie cyfrowej! To więcej niż sprzedaż z całego poprzedniego miesiąca.

Obecnie „In The Air Tonight” wysłuchano ponad 200 milionów razy. Utwór pochodzi z pierwszej solowej płyty artysty „Face Value”, która została wydana w 1981 roku.

Przeczytaj więcej