Jack Savoretti i Mika z wideo do singla „Youth & Love”

27.09.2019 11:40

Po ogłoszeniu jesiennej trasy koncertowej Jack Savoretti publikuje nowe wideo, w którym główną rolę odgrywa popularny brytyjski aktor David Bradley, znany z roli w serii filmów o Harrym Potterze oraz serialu „Gra o Tron”.

Jack Savoretti

fot. SilverHub/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Utwór „Youth & Love” wyprodukowany przez Cama Blackwooda (znany z pracy z Georgem Ezrą), z gościnnym, kontrastującym wokalem Miki nagranym we Florencji, zamienia utwór w kawałek nawiązujący do disco lat 80-tych.

"

Zawsze bardzo podziwiałem elegancję i klasę takich artystów jak Jacques Brel czy Charles Aznavour. Uważam, że Mika również ma w sobie to coś! Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogliśmy stworzyć coś wspólnie! – komentuje Jack. 

"

Z koeli tak o piosence mówi Mika:

"

Jestem zadowolony z tego duetu. Pierwszy raz usłyszałem Jacka kilka lat temu w radiu. Jego barwa głosu jest bardzo kontrastująca w stosunku do mojej. Poza tym, to Artysta – Dżentelmen. Nie często zdarza mi się współpraca z muzykiem takim jak on.

"

W teledysku do tej piosenki wystąpił David Bradley.

"

Przez wiele lat David Bradley swoją grą aktorską doprowadzał mnie do łez, rozśmieszał, zachwycał. Dziś gra główną rolę w klipie do mojego utworu, to dla mnie wielki zaszczyt! Ogromnie się cieszę, że tak wyjątkowa postać zgodziła się uświetnić moje wideo! - wyznaje Jack.

"

Tytuł albumu, z którego pochodzi to nagranie, „Singing to Strangers” nie jest przypadkowy. „To moja praca – śpiewanie dla nieznajomych!” – tłumaczy Jack – „Na tym, w sumie spędziłem większość mojego obecnego życia. Oczywiście, gdy występujesz wśród przyjaciół, rodziny czy fanów, możesz, do pewnego stopnia zaśpiewać wszystko. Nieznajomi potrzebują połączenia czegoś, co ich wzruszy i przekona.”

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj więcej