Kasia Popowska z nowym singlem i zupełnie nową płytą

11.08.2020 11:00

Do sieci trafiła właśnie nowa piosenka Kasi Popowskiej zatytułowana "Nim potłuczemy szkło". Utwór zapowiada kolejny album w dyskografii artystki. Jego premiera przewidziana jest na jesień.

Kasia Popowska

fot. AGATA SERGE

Wokalistka, której przeboje „Przyjdzie taki dzień” i „Lecę tam” słuchacze Meloradia znają doskonale przyznała w rozmowie z nami, że zarówno nowy singiel jak i cała płyta skupiać się będzie na budowaniu relacji między ludźmi i odwadze bycia sobą. Płyta ma się bardzo mocno różnić od wcześniejszych albumów:

"

Chciałam żeby ta płyta była bardziej minimalistyczna. Każda z piosenek jeszcze bardziej niż na poprzednich płytach opiera się głównie na brzmieniu gitar i w przeciwieństwie do wcześniejszych albumów, mocniej wyeksponowane są też bębny. Cała muzyka realizowana była w niemal stu procentach bez brzmień syntetycznych, dzięki czemu płyta jest surowa. Jest to na pewno krok w stronę muzyki, która jest najbliższa mojemu sercu. Rock i folk od zawsze są dla mnie największą inspiracją.

"

Podczas pracy nad nowym krążkiem Kasia nie tylko realizowała się jako wokalistka, ale również jako autorka tekstów. Słowa do prawie wszystkich piosenek wyszły spod jej pióra. Z jednym wyjątkiem - autorem tekstu do singla "Nim potłuczemy szkło" jest Maciej Wasio.

"

Tę piosenkę otrzymałam już dwa lata temu od Maćka. Od samego początku bardzo mi się spodobała i chciałam żeby znalazła się na płycie. To taki utwór, który skłania nas do tego żeby odważniej patrzeć na świat. Poddać się własnej intuicji, szczególnie w kwestiach uczuciowych. Im jestem starsza, tym mocniej zdaję sobie sprawę, jak ważne jest nie bać się być sobą i podejmować trudne decyzje – mówi Kasia Popowska.

"

Premierze utworu towarzyszy teledysk, którego pomysłodawczynią jest sama wokalistka.

Trzeci album Kasi Popowskiej ma się ukazać już jesienią tego roku.

Przeczytaj więcej