Katie Melua w teledysku do utworu „Leaving the Mountain”

04.09.2020 08:31

Wokalistka zaprezentowała klip do singla „Leaving the Mountain”, który zapowiada jej nową płytę. „Album No. 8” ukaże się 16 października 2020 roku.

Katie Melua

fot. materiały promocyjne

Połączenie nostalgii oraz złożonej linii melodycznej powoduje, że singel „Leaving the Mountain” jest niezwykle urokliwy. Nowy kawałek powstał we współpracy z Leo Abrahamsem - uznanym producentem, który pracuje m.in. z Brianem Eno czy Jonem Hopkinsem. Dla Katie inspiracją do skomponowania nowego singla okazała się wyprawa w góry Kaukazu, którą odbyła ze swoim ojcem.

"

To było naprawdę niezwykłe doświadczenie. Piękne, choć zdawałam sobie sprawę, że być może niepowtarzalne... – komentuje artystka.

"

W teledysku do utworu „Leaving the Mountain” oprócz wokalistki pojawia się także jej brat Zurab, który gra na gitarze oraz Nina Harries (kontrabas).

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 znakomitych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”. Swoim niezwykłym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie!

 Źródło: informacja prasowa/red.

Przeczytaj więcej