Katie Melua z nowym singlem „Leaving the Mountain”

21.08.2020 11:54

„Leaving the Mountain” to utwór zapowiadający nową płytę artystki. „Album No. 8” ukaże się 16 października 2020 roku.

Katie Melua

fot. materiały promocyjne

Połączenie nostalgii oraz złożonej linii melodycznej powoduje, że singel „Leaving the Mountain” jest niezwykle urokliwy. Nowy kawałek powstał we współpracy z Leo Abrahamsem - uznanym producentem, który pracuje m.in. z Brianem Eno czy Jonem Hopkinsem. Dla Katie inspiracją do skomponowania nowego singla okazała się wyprawa w góry Kaukazu, którą odbyła ze swoim ojcem.

"

To było naprawdę niezwykłe doświadczenie. Piękne, choć zdawałam sobie sprawę, że być może niepowtarzalne... – komentuje artystka.

"

 

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 znakomitych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”. Swoim niezwykłym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie!

 Źródło: informacja prasowa

Przeczytaj więcej