Kayah i Goran Bregović ponownie wystąpią w Warszawie

31.01.2018 12:17

Jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki ponownie wystąpi na jednej scenie. Kayah i Goran Bregović zagrają razem tylko jeden raz - 5 października 2018 roku o godzinie 19:30 na warszawskim Torwarze.

Kayah i Goran Bregović ponownie wystąpią w Warszawie

fot. Adam Burakowski/REPORTER

W trakcie koncertu Kayah i Goran zaprezentują repertuar ze swojej wspólnej płyty z kultowej, wydanej prawie dwie dekady temu. Utwory te nadal podbijają serca kolejnych pokoleń, o czym świadczy sukces ubiegłorocznej trasy koncertowej. Kayah i Goran zagrali razem 8 koncertów w 7 polskich miastach. Ich występy zobaczyło łącznie ponad 22 tys. osób.

O tym, jak niesamowite były ponowne spotkania z publicznością w trakcie tych koncertów, Kayah opowiadała w swoim programie „Tu i teraz” w MELORADIU:

"

To było jedno z najpiękniejszych przeżyć w moim życiu. Kiedy wychodzisz na scenę, śpiewasz pół dźwięku i dalej śpiewa z Tobą już wielotysięczna hala, to jest już czad! Atmosfera była fantastyczna: zarówno pod sceną, jak i na scenie. Najbardziej niesamowite było to, że gro publiczności było w wieku tej płyty. To niesamowite. To znaczy, że musieli razem z nią rosnąć. Niesamowite jest też, że porusza ludzi w tak bardzo różnym wieku. Byli dojrzali, byli bardzo młodzi. Znaczy to, że stworzyliśmy z Goranem coś mocno uniwersalnego...

"

Album „Kayah i Bregović” odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Wydany w 1999 roku krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. trzy Fryderyki i cztery Super Jedynki.

Bilety na koncert, który odbędzie się 5 października 2018 roku o godzinie 19:30 na warszawskim Torwarze, w cenie od 99 złotych, trafiły już do sprzedaży.

Przeczytaj więcej