Kayah w teledysku do nowej wersji utworu „Po co”

28.03.2018 10:40

W poniedziałek - 26 marca - odbyła się premiera nowej akustycznej wersji przeboju „Po co”, którą Kayah nagrała specjalnie dla Słuchaczy Meloradia. Zobaczcie klip do tej piosenki.

Kayah

fot. YouTube (KayaxTV)

Prace nad nową wersją utworu „Po co” trwały kilka tygodni. Kompozytorem muzyki jest izraelski artysta Idan Raichel, a słowa piosenki napisała Kayah.

"

Myślę, że ten tekst powstał też troszeczkę dla mnie autoterapeutycznie, bo ja lubię się martwić niestety o przyszłość, lubię rozkminiać to, co było, a przecież tak naprawdę jedyne, co prawdziwe, to jest tu i teraz. Razem z tą piosenką przyszło wiele dobrego do mojego życia i mam nadzieję, że posiada ona właśnie taki pozytywny ładunek, który będzie się rozprzestrzeniać na innych - podkreśla wokalistka.

"

Raichel przyznaje, że akustyczna wersja utworu jest mu bardzo bliska.

"

W pierwszej wersji jest jakaś iskra, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Ale z drugiej strony, przez ostatnie trzy lata gram tylko solo na fortepianie, nie występuję z moim zespołem, gram tylko akustycznie, dlatego właśnie czuję ogromną więź z wersją akustyczną tej piosenki - mówi.

"

Oryginalną wersję „Po co” do tej pory odtworzono w serwisie You Tube ponad 15 milionów razy. Nowa aranżacja ma duże szanse na pobicie tego rekordu. Za sprawą producenta Jana Smoczyńskiego utwór zyskał nowe, mniej bałkańskie, za to bardziej akustyczne brzmienie, a Kayah nagrała do niego na nowo wszystkie partie wokalne. 

Zobaczcie teledysk do tej kompozycji.

Nową wersję „Po co” będziecie mogli usłyszeć jeszcze wiele razy na antenie Meloradia, a Kayah w każdą środę po 18:00 zaprasza na program „Tu i teraz”.

Przeczytaj więcej