Kim jest Dean Lewis?

23.10.2018 11:01

Australijski wokalista popularność zdobył dzięki singlom „Waves” i „Be Alright”. Zapowiadają one jego debiutancki album, który ukaże się w 2019 roku.

Dean Lewis

fot. YouTube/Dean Lewis

W ostatnich miesiącach Dean Lewis triumfował na australijskiej liście przebojów dzięki piosence „Be Alright”. Utwór znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawień w Belgii, Czechach, Danii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Nowej Zelandii i Szwecji.

"

To piosenka, która mówi o różnych relacjach. Niektóre są moje, inne – moich przyjaciół. Zebrałem fragmenty różnych doświadczeń i ułożyłem z nich jeden utwór. Niektórzy ludzie martwili się o mnie, bo kompozycja jest smutna, ale chcę im powiedzieć, że wszystko ze mną w porządku. Tekst opowiada o nadziei i tym, że jeżeli otaczamy się dobrymi ludźmi, to wszystko się uda – podkreślił wokalista.

"

Dean Lewis urodził się 21 października 1987 roku w Sydney. Do rozpoczęcia muzycznej przygody zainspirował go koncert Oasis, który obejrzał na DVD w 2005 roku. Początkowo publikował swoje nagrania w serwisie YouTube, a następnie komponował dla innych artystów. Nie było to jednak dla niego spełnieniem marzeń, dlatego w 2016 roku wydał debiutancki singiel „Waves”. Piosenka dotarła do 12. miejsca australijskiej listy przebojów.

Wydany w czerwcu 2018 roku utwór „Be Alright” zapowiada jego debiutancką płytę.

"

Myślę, że wiele osób pisze piosenki w swoich pokojach i sądzą, że nie są one wystarczająco dobre albo zastanawiają się, dlaczego ich głos nie jest taki jak innych. Ale to, co według nich jest słabością, jest tak naprawdę ich siłą. Sprawia, że są unikalni. Po jakimś czasie, to dodaje pewności siebie – zaznaczył.

"

Muzyk przyznaje, że w wolnej chwili lubi grać w gry komputerowe. Gdyby ktoś miał go zagrać w filmie, według niego powinien być to Bradley Cooper. Jego ulubioną płytą jest „Definitely Maybe” Oasis, ponieważ to od tego albumu zaczęło się jego zainteresowanie muzyką. Marzy, żeby kiedyś współpracować z Noelem Gallagherem.

Przeczytaj więcej