Koncert „30 lat hollywoodzkiej muzyki” jesienią w Polsce

24.09.2017 10:00

Jeden z najbardziej znanych i cenionych kompozytorów muzyki filmowej, Amerykanin James Newton Howard, jesienią po raz pierwszy wystąpi w Polsce - 26 listopada w Krakowie i 27 listopada w Warszawie. Kompozytor swoją trasę zatytułowaną „30 lat hollywoodzkiej muzyki" postanowił urozmaicić ogłaszając wyjątkowy casting – artysta poszukuje dwóch polskich wokalistek, które podczas koncertów zaśpiewają utwór „The hanging tree” pochodzący z filmu „Igrzyska śmierci”. Piosenkę w oryginale wykonuje aktorka i odtwórczyni głównej roli Jennifer Lawrence. Casting trwa do 15 października.

Koncert 30 lat hollywoodzkiej muzyki jesienią w Polsce

fot. materiały prasowe

James Newton Howard to jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej, który jest autorem ścieżki dźwiękowej do ponad 120 hollywoodzkich produkcji. Wśród filmów do których skomponował muzykę znajdują się m.in.: „Igrzyska śmierci”, „Pretty Woman”, „Mroczny Rycerz”, „King Kong”, „Szósty zmysł” czy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Kompozytor w listopadzie po raz pierwszy wystąpi w Polsce i w towarzystwie Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej zaprezentuje kompozycje do wybranych filmów.

Artyście towarzyszyć będzie także wokalistka wybrana w ramach ogłoszonego przez kompozytora castingu, która wykona utwór The hanging tree pochodzący z trzeciej serii bijącego rekordy popularności filmu „Igrzyska śmierci”. Piosenkę w oryginale śpiewa odtwórczyni głównej roli Jennifer Lawrence. Zgłoszenia można nadsyłać po zapoznaniu się z regulaminem do 15 października przez specjalnie przygotowaną stronę: http://www.jamesnewtonhoward.com/competition/ załączając nagranie z własną wersją piosenki. James Newton Howard osobiście dokona wyboru dwóch wokalistek, które wystąpią na dużej scenie w listopadzie w Krakowie lub w Warszawie.

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje dopełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 różnych gatunkowo filmów.

JNHoward_plakat_koncertów

James Newton Howard był jednym z najważniejszych gości tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie otrzymał Kryształowy Glob za wybitne zasługi dla światowego kina. W listopadzie wystąpi w Polsce w ramach trasy „30 lat hollywoodzkiej muzyki”.

26 listopada | TAURON Arena Kraków

27 listopada | Hala Torwar Warszawa

Źródło: informacja prasowa

Przeczytaj więcej