Letnie Brzmienia w Poznaniu

15.03.2023 10:19

MROZU, Zalewski śpiewa Niemena, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, The Dumplings, Szczyl oraz projekt specjalny BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023 w Poznaniu. Nadchodzi lato muzycznych emocji!

Letnie Brzmienia w Poznaniu

fot. materiały promocyjne

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się w parku Cytadela w Poznaniu 1 i 2 września. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. 

W 2023 roku to my podróżujemy do Ciebie, tym razem na dłużej i tylko raz. W centrum twojego codziennego życia na te 2 dni stworzymy taneczny świat dla ciebie i twoich bliskich. Poczuj moc muzyki – z sobą, wśród przyjaciół – tak jak lubisz najbardziej. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje w poznańskim parku Cytadela zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

W line-upie Letnich Brzmień w Poznaniu pojawiają się ich weteran – MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Letnich Brzmień dołączają też słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska. 

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia. 

– Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół   funkowych i   klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Do line-upu Letnich Brzmień w Poznaniu dołącza także określany jako najciekawszy debiutant ostatnich lat, Szczyl, szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz z nany z elektronicznych, tanecznych, hipnotyzujących kawałków  The Dumplings. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa Natalia Szroeder, a historie o miłości i siostrzeństwie Natalia Przybysz. Gitary, wolność i punkowa energia popłyną ze sceny podczas koncertu WaluśKraksaKryzys, pełni humoru bracia Kacperczyk zaproszą do dobrej zabawy, a pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełny muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023 – Poznań:

Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

MROZU, Zalewski śpiewa Niemena, projekt specjalny BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, The Dumplings, Szczyl, Natalia Przybysz, Natalia Szroeder, Zalia, WaluśKraksaKryzys, ARS LATRANS Orchestra

Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji 

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Źródło: informacja prasowa