Lewis Capaldi w swoim żywiole na drugim albumie

23.05.2023 09:30

Drugi album Lewisa „Broken By Desire To Be Heavenly Sent” zawiera single „Pointless”, „Wish You The Best” i platynowy „Forget Me”.

Lewis Capaldi

fot. materiały promocyjne/AlexandraGavillet

Choć wydaje się to niemożliwe, Lewis jest jeszcze bardziej szczery, a jego głos porusza bardziej niż kiedykolwiek. Album powstał przy pomocy takich twórców hitów jak Max Martin, Malay (Lorde, Frank Ocean) czy długoletni współpracownik Phil Plested (James Bay, Bastille).

Płyta spotkała się już z powszechnym uznaniem mediów. Brytyjski „Rolling Stone” nazwał album hitem, a „Mail On Sunday” ogłosił, że jego przeboje nie maja końca. „Dork Magazine” zauważa: – Lewis znalazł swój żywioł i rozkwita w nim.

Debiutancki album Lewisa „Divinely Uninspired To A Hellish Extent” był sukcesem. Sprzedając ponad 10 milionów egzemplarzy na całym świecie, Capaldi zmienił się z domowego muzyka w supergwiazdę. Niewielu może pochwalić się takim debiutem – najlepiej sprzedającym się brytyjskim albumem w 2019 i 2020 roku, dwoma singlami #1 w Wielkiej Brytanii i przebojem #1 po obu stronach globu („Someone You Loved”), a także kilkoma nagrodami BRIT i nominacją do Grammy.

Lewis ma na koncie pięć singli #1 w Wielkiej Brytanii: „Someone You Loved” (2019), „Before You Go” (2020), „Forget Me” (2022), „Pointless” (2023) i „Wish You The Best” (2023). Tym samym dorównał takim artystom jak Beyoncé, Black Eyed Peas, David Bowie, Katy Perry, Bruno Mars i The Police. Niedawno jego debiutancki album wspiął się z powrotem do Top 5, a wydany we wrześniu „Forget Me” do Top 10.

Capaldi zasłużył na miano króla serwisów cyfrowych – hit „Someone You Loved” stał się najczęściej streamowaną piosenką wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Na sukces bez wątpienia skazany jest także nowy kawałek „Haven’t You Ever Been In Love Before?”.

W kwietniu swoją premierę miał specjalny dokument „Lewis Capaldi: How I’m Feeling Now” we współpracy z Netflixem, BMG i Pulse Films. Film natychmist trafił na szczyt najczęściej oglądanych filmów na platformie.

Lewis wyprzedał niedawną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii w zaledwie kilka sekund. Kolejne światowe koncerty wyprzedawały się w rekordowym tempie. 13 lutego artysta zagrał dla polskiej publiczności na warszawskim Torwarze.

Latem Lewis będzie gwiazdą festiwali Glastonbury oraz Reading & Leeds. Już 28 maja wystąpi na BBC Radio 1 Big Weekend.

Tracklista:

1. Forget Me2. Wish You The Best3. Pointless4. Heavenly Kind Of State Of Mind5. Haven’t You Ever Been In Love Before?6. Love The Hell Out Of You7. Burning8. Any Kind Of Life9. The Pretender10. Leave Me Slowly11. How This Ends

12. How I’m Feeling Now

Źródło: informacja prasowa