Måneskin powraca z „RUSH! (ARE U COMING?)”

15.11.2023 10:19

Rozszerzona wersja ostatniego albumu Måneskin jest już dostępna. Krążek zdobi nowa okładka, a każda nowa piosenka doczeka się teledysku – pierwszym z nich jest klip do utworu „Valentine”.

Måneskin

fot. materiały promocyjne

Na płycie znalazło się 5 zupełnie nowych utworów, w tym ostatni singiel „Honey (Are U Coming?)”. Elektryzujący kawałek podbił serca fanów na całym świecie. Niedawno zespół wystąpił z nim u Jimmy’ego Kimmela.

Prowokacyjna rockowa ballada „Valentine” doskonale łączy zmysłowy wokal Damiano ze zręcznymi gitarowymi akcentami Thomasa. Niecierpliwie wyczekiwany utwór „Trastevere” to surowa, urzekająca ballada prowadzona przez pełen pasji wokal frontmana zespołu. Grupa po raz pierwszy zaprezentowała piosenkę podczas fenomenalnego koncertu w rzymskim Circo Massimo, a kawałek natychmiast stał się ulubieńcem fanów. Nazwa utworu wywodzi się od rzymskiej dzielnicy, w której dorastał zespół, czyniąc „Trastevere” jednym z najbardziej osobistych utworów w katalogu Måneskin.

Piosenka „Off My Face” wyróżnia się natychmiast uzależniającą melodią i dobitnym tekstem o toksycznej miłości. To kawałek, który z pewnością przemówi do wszystkich fanów zespołu – uzależnienie od drugiej osoby jest bowiem stałym elementem ich tekstów. Na płycie znalazł się także porywający „The Driver” – znakomita gitarowa solówka z pewnością na długo utknie nam w głowie. „The Driver” nie tylko soundtrack miłosnej historii, ale i metafora kulminacyjnego momentu zakochania.

Krążek jest już dostępny na kilku winylach, na standardowej i rozszerzonej CD oraz w wersji cyfrowej. Wersja deluxe zawiera „LOUD KIDS JOURNAL” – ekskluzywną 152-stronicową fotoksiążkę, w której znalazły się nadesłane przez fanów zdjęcia z poprzedniej trasy koncertowej.

Wydany w styczniu album „RUSH!” wciąż podbija listy przebojów. Album zajął 1. miejsce w 15 krajach i dotarł do Top 5 w 20 krajach. Dotąd zgromadził ponad 1,5 miliarda odtworzeń, a ostatnio osiągnął miliard na samym Spotify – zespół ma tam już ponad 9,2 miliarda streamów.

Grupa zaczęła właśnie trasę po Ameryce Północnej – wyprzedany koncert na Madison Square Garden to tylko wisienka na ich zwycięskim torcie. Niedługo powrócą do Ameryki Południowej – tym razem odwiedzą Argentynę, Brazylię, Chile i Kolumbię. Czekają ich także koncerty w Japonii i (po raz pierwszy) w Australii. Wśród ich przystanków nie mogło oczywiście zabraknąć Europy.

Źródło: informacja prasowa