Michael Bublé powraca z nową płytą

28.09.2018 16:21

Po ponad dwuletniej przerwie, w której czas poświęcił życiu rodzinnemu, powraca jeden z najwspanialszych wokalistów na świecie, Michael Bublé. Kolejny album Kanadyjczyka będzie nosić tytuł "❤️", czyli "love", a ukaże się 16 listopada. Ma to być najbardziej romantyczna płyta w dorobku Michaela.

Michael Bublé

fot. materiały prasowe

"❤️" to zbiór interpretacji słynnych piosenek o miłości. Na albumie znajdzie się napisana samodzielnie przez Michaela "Forever Now" i wspólnie z Charliem Puthem "Love You Anymore". Wśród klasyków mamy, chociażby kompozycję Rogersa & Harta "My Funny Valentine""When You're Smiling", "Such A Night", czy "La Vie En Rose" (w duecie z Cecile McLorin Salvant). Całość zamyka kompozycja "Where Or When".  

Znamy też już pierwszą promującą album piosenkę. To doskonale znana "When I Fall In Love" w świetnej interpretacji Michaela Bublé.

Jak komentuje sam Michael Bublé:
Ostatnio całkowicie zmieniło się moje postrzeganie świata. Myślałem, że nie powrócę już do muzyki. Chciałem spędzać cały mój czas z żoną i dziećmi. Nauczyłem się wtedy, jak bardzo ważne są miłość iczłowieczeństwo. Powoli zrozumiałem gdzie leżą moje życiowe priorytet, i poczułem zobowiązanie do wyrażenia uczuć i lekcji, których w tym czasie się nauczyłem. Czy jestem narratorem, obserwatorem, głównym bohaterem, marzycielem, czy facetem ze złamanym sercem w barze, mam do opowiedzenia jakieś historie. I one wszystkie są w tych piosenkach. Tak wiele dobrego spotkało mnie w życiu, w tym dar, że mogę nagrywać piosenki, których będą słuchać kolejne pokolenia. Traktuję tę odpowiedzialność bardzo poważnie. Zależało mi, aby na ten album stworzyć krótkie, filmowe wręcz historie dla każdego utworu. I jestem dumny z tego, co udało mi się osiągnąć. 
Bublé jest współproducentem płyty wraz ze swoim mentorem Davidem Fosterem. Przy produkcji pracował również Jochem van der Saag. 

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj więcej