„Mogło być nic”: Nowa płyta Kwiatu Jabłoni już w sprzedaży

05.02.2021 12:56

Drugi album studyjny zespołu Kwiat Jabłoni trafił do sklepów i serwisów streamingowych. 

Kwiat Jabłoni

fot. materiały prasowe

Na płycie „Mogło być nic” znalazło się 11 utworów oraz jedno bonusowe nagranie „Idzie zima”. 

O tym, jak powstała ta płyta zespół Kwiat Jabłoni opowiedział podczas specjalnego programu w Meloradiu, w czasie którego zaprezentowaliśmy przedpremierowo utwory z nowego albumu, a Słuchacze mogli na żywo porozmawiać z Kasią i Jackiem.

Posłuchaj podcastu

meloradio

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu „jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

Źródło: informacja prasowa/Meloradio

Przeczytaj więcej