Najlepsze płyty 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Kto zwyciężył?

05.01.2021 10:00

Na czele zestawienia "Top 40 biggest albums of 2020" znalazły się krążki Lewisa Capaldiego, Harry'ego Stylesa czy Dui Lipy. 

Lewis Capaldi

fot. materiały prasowe

To nie zdarza się często. „Divinely Uninspired to a Hellish Extent” Lewisa Capaldiego drugi raz z rzędu jest najchętniej słuchanym albumem na Wyspach! Debiutancka płyta 24-letniej gwiazdy pop zwyciężała w 2019 i 2020 roku! A do tego dwa z dziesięciu najlepiej sprzedających się singli poprzednich dwunastu miesięcy również należały do zdobywcy Brit Awards. Mowa dokładniej o „Someone You Loved” i „Before You Go”.

1. „Divinely Uninspired to a Hellish Extent” - Lewis Capaldi

Na drugim miejscu tego rankingu został sklasyfikowany Harry Styles. Młody muzyk po zawieszeniu działalności zespołu One Direction rozpoczął karierę solową. W 2017 roku wydał album o takim samym tytule co jego imię i nazwisko. A dwa lata później oczarował słuchaczy składanką "Fine Line", którą do dziś zachwyca się cały świat.

2. "Fine Line" - Harry Styles

Natomiast na ostatnim stopniu podium znalazła się Dua Lipa. Brytyjska wokalistka pochodzenia kosowsko-albańskiego podbiła serca fanów albumem "Future Nostalgia", z którego pochodzą takie hity jak: „Don't Start Now”, „Physical” czy „Break My Heart”.

3. "Future Nostalgia" - Dua Lipa

2020 rok był wyjątkowy jeśli chodzi o słuchanie muzyki w sieci. W czasie pandemii koronawirusa strumieniowe przesyłanie muzyki wzrosło o 20 procent. Tylko w ostatnim roku przesłanych strumieniowo lub zakupionych zostało aż 155 milionów albumów.

Przeczytaj więcej