Natalia Kukulska prezentuje kolejny utwór z albumu „Czułe struny”

28.07.2020 13:40

„Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]”, taki tytuł nosi kompozycja Fryderyka Chopina w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.

Natalia Kukulska

fot. Karolina Wilczyńska

Po świetnie przyjętym zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze „Czułe struny [Polonez As-dur]”, czas na kolejną kompozycję promującą nadchodzące wydawnictwo. 

Chopin

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała znana orkiestra - Simfonia Varsovia. W nagranie tego albumu twórczo i wykonawczo zaangażowanych było prawie 100 osób! Jednym z pretekstów do jego powstania jest jubileusz 210. urodzin Fryderyka Chopina, który przypada w tym roku. Natalia Kukulska tak opisuje ten projekt:

"

Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.

"

„Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]”, to utwór który ma nas wprawić w stan refleksji. A obraz jemu towarzyszący ma nam ukazać symbolicznie upadek i tęsknotę za pięknem, dewaluację wartości i osamotnienie w odczuwaniu.

Album „Czułe struny” ukaże się już 28 sierpnia. Poza Natalią Kukulską, za słowa do piosenek odpowiadają: Kayah, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Bovska.

Przeczytaj więcej