Niepublikowany album Prince’a ukaże się w przyszłym roku

14.05.2018 12:36

Po długiej sądowej batalii zarządcy majątku Prince’a wyrazili zgodę na publikację nieznanych utworów artysty. Płyta ma ukazać się w 2019 roku w serwisie streamingowym TIDAL.

Prince

fot. ons.pl

Rodzina Prince’a i właściciel serwisu TIDAL nie mogli dojść do porozumienia od 2016 roku. Bliscy artysty uważali, że kilka lat temu serwis nie otrzymał pozwolenia na zamieszczenie całej dyskografii Prince’a, podobno zgodzono się jedynie na opublikowanie na 90 dni płyty „Hit n Run Phase One”. Batalia prawna właśnie dobiegła końca i strony doszły do porozumienia. Dzięki temu już za rok w TIDAL będzie można posłuchać niepublikowanego dotąd albumu wokalisty.

"

Bardzo się cieszę, że spór został rozwiązany i tym albumem uhonorujemy związek Prince'a i serwisu TIDAL. Nie możemy się doczekać, kiedy fani będą mogli posłuchać nowej muzyki i doświadczyć geniuszu Prince’a – powiedział Troy Carter – doradca rodziny Prince’a ds. rozrywki.

"

Zgodnie z umową, nowy album zmarłego dwa lata temu artysty będzie dostępny w serwisie TIDAL na wyłączność przez 14 dni, zanim ukaże się na płycie CD.

Przeczytaj więcej