Nile Rodgers i Chic wystąpią w Polsce

01.03.2019 12:25

Nile Rodgers i Chic wystąpią jako support Phila Collinsa podczas koncertu w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Nile Rodgers

fot. materiały prasowe/Jill Furmanovsky

Jakiś czas temu Phil Collins ogłosił koncerty w ramach trasy „Still Not Dead Yet Live”. Legendarny muzyk zapowiedział, że 26 czerwca 2019 roku zagra w Warszawie na stadionie PGE Narodowym. Będzie to jego pierwszy solowy występ w naszym kraju. Wiadomo już, że jako support wystąpią Nile Rodgers i Chic.

Nile Rodgers – wielokrotnie nagradzany Grammy kompozytor, producent, aranżer i gitarzysta. Jako współzałożyciel grupy Chic zaprezentował światu nowy język muzyczny w takich hitach jak „Freak” czy zapowiedział nadejście hip-hopu w „Good Times”.

Flirtował z praktycznie każdym gatunkiem muzycznym, co zaowocowało wprowadzeniem go do Rock & Roll Hall of Fame (2017) oraz Songwriters Hall of Fame (2016). Pracował między innymi dla Davida Bowie, Diany Ross czy Madonny. Płyty z jego udziałem sprzedały się w ilości ponad 300 mln egzemplarzy. Do tego trzeba doliczyć 50 mln singli nagranych z takimi artystami jak m.in. Daft Punk, Avicii, Sigala, Disclosure czy Sam Smith. Jego nazwisko można znaleźć w ponad dwustu międzynarodowych hitach z ostatnich czterech dekad.

We wrześniu 2018 ukazał się pierwszy od 25 lat premierowy album Nile Rodgersa i Chic zatytułowany „It’s About Time”.

Źródło: informacja prasowa/ka

Przeczytaj więcej