Nowa płyta Simply Red

08.11.2019 12:06

Cztery lata, tyle fani brytyjskiej grupy muzycznej musieli czekać na najnowszy album. Na szczęście doczekali się! Dzisiaj premiera "Blue Eyed Soul". Z tej okazji w Meloradiu rozdajemy płyty i zaproszenia na koncert Simply Red.

Simply Red

fot. Sport Moments/face to face/EAST NEWS

Rudowłosy Mick Hucknall w towarzystwie kolegów z zespołu, w pełnej palecie barw. Tak wygląda okładka najnowszej płyty Simply Red a w jej wnętrzu 10 bardzo zróżnicowanych utworów. Począwszy od rytmów funky poprzez soulowe beaty, kończąc na klasycznych, emocjonalnych balladach. Nowy longplay Simply Red jest 12 albumem w 35-letniej karierze zespołu. O tym, że panowie są w formie potwierdza singiel promujący tę płytę, czyli „Thinking Of You”.

Utwór nawiązuje stylistycznie do początkowych, tanecznych kompozycji zespołu, przypominając fanom dlaczego tak naprawdę pokochali muzykę tego zespołu. „Thinking Of You” to nowoczesne połączenie swaggowego popu z charakterystycznym funkowo-soulowym brzmieniem Simply Red, oraz wyjątkowym wokalem Micka Hucknalla. 

W towarzystwie wspomnianego utworu na płycie Blue Eyed Soul znalazły się również: 

  1. Thinking of You
  2. Sweet Child
  3. Complete Love
  4. Take a Good Look
  5. Ring That Bell
  6. BadBootz
  7. Don’t Do Down
  8. Riding on a Train
  9. Chula
  10. Tonight

Z kolei za rok Simply Red odwiedzi Polskę! Koncert odbędzie się w hali Torwar w Warszawie 25 listopada 2020 roku.

Jeśli chcielibyście zgarnąć bilety na to wydarzenie, odwiedźcie nasze profile na Facebooku i Instagramie. Mamy dla Was mnóstwo niespodzianek!

Przeczytaj więcej