Nowy teledysk George’a Ezry do utworu „Green Green Grass”

09.05.2022 12:35

Zdobywca nagrody BRIT, George Ezra prezentuje klip do swojego niezwykle zaraźliwego najnowszego singla „Green Green Grass”, drugiego utworu z jego nadchodzącego nowego albumu „Gold Rush Kid”. Premiera płyty już 10 czerwca.

George Ezra

fot. materiały promocyjne

Teledysk został nakręcony w Los Angeles i wyreżyserowany przez Isaaca Ravishankara. Zobaczyć w nim możemy aktorki Amy Stoch („Wspaniała przygoda Billa i Teda”) i Michele Matheson („Zemsta frajerów 3”). Klip jest następstwem ogłoszenia wielkiej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii, zaplanowanej na wrzesień i październik, która odbędzie się po wyjątkowym pokazie George’a w londyńskim Finsbury Park w lipcu.

„Green Green Grass” to nieodparcie radosna piosenka o robieniu wszystkiego, co najlepsze, nawet jeśli wydaje się, że zbliża się najgorsze: „Zielona, zielona trawo, błękitne, błękitne niebo, lepiej urządźcie przyjęcie w dniu mojej śmierci”, śpiewa George.

„Byłem na wakacjach w St Lucia z kilkoma przyjaciółmi w Boże Narodzenie 2018 roku, z dwójką najbliższych przyjaciół”, wyjaśnia George. „Byliśmy w barze na plaży, pijąc domowej roboty poncz i Piton, lokalny lager, z trzema facetami, którzy tam pracowali. Wtedy rozbrzmiała muzyka, trzy ulice od morza. Minęło około pół godziny i musiałem iść zobaczyć, co to. Była tam impreza uliczna z trzema różnymi systemami dźwiękowymi; ludzie gotowali na ulicy. Zapytałem kobietę, co się dzieje, a ona powiedziała, że to pogrzeb dla trzech osób. Świętowali trzy życia! Pomyślałem: u nas w domu tak nie robimy. To było naprawdę piękne”.

„Green Green Grass” podąża za euforycznym pierwszym singlem i otwierającym album „Anyone For You”, który nadal wspina się na oficjalnej liście singli w Wielkiej Brytanii i jest piosenką numer jeden w brytyjskim radiu, z wysoką rotacją na listach wszystkich głównych stacji. „«Gold Rush Kid»? To ja”, mówi George, zastanawiając się nad tytułem swojej trzeciej płyty – 12-ścieżkowej suity pełnej wspaniałych, poruszających, wzniosłych piosenek, które, jak mówi, bardziej niż cokolwiek innego „brzmią jak ja. To właśnie to je łączy”.

Po dwóch przebojowych albumach, „Wanted On Voyage” (2014) i „Staying At Tamara’s” (2018), z których to oba osiągnęły 1. miejsce w Wielkiej Brytanii i sprzedały się w milionach na całym świecie, a drugi z nich przyniósł mu jego pierwszy singiel numer 1, „Shotgun”, oraz nagrodę BRIT 2019 dla brytyjskiego solowego artysty – nadszedł czas, aby wrócić do samego serca, z albumem napisanym i wyprodukowanym w całości w Londynie, wraz z wieloletnim współpracownikiem Joelem Pottem.

Po wydaniu „Gold Rush Kid”, Ezra zagra swoje największe dotychczas show, specjalny całodniowy event w londyńskim Finsbury Park 17 lipca. Na scenie dołączą do niego między innymi Blossoms, Holly Humberstone, Mimi Webb i The Big Moon. Ponadto, teraz ogłasza nadchodzącą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, która rozpocznie się 13 września.

Źródło: informacja prasowa