Nowy teledysk do kultowej piosenki Freddiego Mercury'ego

16.09.2019 09:00

Z okazji 73. rocznicy urodzin wokalisty zespołu Queen – Freddiego Mercury’ego, opublikowano w sieci animowany klip do piosenki „Love Me Like There’s No Tomorrow”.

Freddie Mercury

fot. Ilpo Musto/Rex Features/EAST NE

Klip ukazał się w internecie 5 września – w dzień urodzin artysty. Pomysłodawcami i realizatorami produkcji są Esteban Bravo i Beth David.

"

Chcieliśmy opowiedzieć historię, która była istotna dla życia Freddiego, ale nie jest ona wprost o nim. Kryzys związany z AIDS w latach 80. jest ogromną częścią historii LGBT + i należy się z nim obchodzić ostrożnie. Historia ta opowiada o miłości między dwiema białymi krwinkami, z których jedna została zainfekowana przez wirusa. Społeczność LGBT+ od lat walczyła o prawo do badań i opieki zdrowotnej, dzięki czemu uratowano miliony istnień ludzkich. Chcieliśmy świętować to zwycięstwo. Dzięki wytrwałości, sile i miłości, nasze postacie nie tylko przetrwają, ale żyją razem długo i zdrowo - mówią twórcy teledysku.

"

Piosenka „Love Me Like There’s No Tomorrow” pochodzi z solowej płyty Freddiego Mercury'ego – Mr. Bad Guy z 1985 roku. Trafi ona na 5-płytowy box „Never Boring” razem z niedawno opublikowanym singlem „Time Waits For No One”, który został ujawniony po 30 latach. Never Boring ukaże się już 11 października tego roku.

Przeczytaj więcej