Phil Collins chce powrotu Genesis. Ma tylko jeden warunek…

17.08.2018 10:33

Wielu fanów marzy o reaktywacji zespołu Genesis. Ostatnio Phil Collins stwierdził, że jest na to szansa, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Phil Collins

fot. MediaPunch/face to face/EAST NEWS

Phil Collins mimo problemów zdrowotnych wrócił na scenę w 2017 roku po 10-letniej przerwie. Muzyk ma uszkodzone nerwy, co utrudnia mu chodzenie i granie na perkusji.

Artysta kontynuuje karierę solową, ale chciałby też powrotu grupy Genesis pod warunkiem, że na perkusji będzie grał jego 17-letni syn Nicholas (na zdjęciu). Chłopiec występował już z ojcem podczas trasy koncertowej „Not Dead Yet” i artysta uważa, że poradził sobie znakomicie.

"

Ja, Mike [Rutherford] i Tony [Banks] wciąż jesteśmy ze sobą blisko. Nie mogę sobie wyobrazić, jak by to było, gdybym nie grał na perkusji, ale wszystko jest możliwe. Wspomniałem Tony'emu bardzo cicho, że jeśli zrobimy cokolwiek ponownie, to Nic będzie grał na perkusji. On nie powiedział „nie”. Ale nie jestem pewien, czy mnie słyszał… - wyznał Collins w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”.

"

Zespół Genesis, którego skład obecnie tworzą Phil Collins, Mike Rutherford oraz Tony Banks, ostatnio wystąpił razem w 2007 roku, aby uczcić 40-lecie istnienia grupy.

Przeczytaj więcej