Powstanie film dokumentalny o Dolores O'Riordan

15.02.2018 10:30

Wokalistka zespołu The Cranberries zmarła 15 stycznia 2018 roku. Przyczyna śmierci wciąż nie jest znana.

Powstanie film dokumentalny o Dolores O'Riordan

fot. Renaud Joubert/Panoramic/Starface/EAST NEWS

Za realizację dokumentu odpowiada dziennikarz Dave Fanning, który przeprowadził wiele wywiadów z O'Riordan, kiedy grupa The Cranberries była u szczytu popularności. W rozmowach wokalistka ujawniła m.in., że chciałaby się wycofać z wielu rzeczy, a także opowiedziała o ciągłej presji i byciu w centrum uwagi.

"

Była bardzo pewna siebie i miała wiele do powiedzenia – wspomina Fanning w wywiadzie dla „Irish Independent”. – Film dokumentalny o The Cranberries jeszcze nie powstał, ale to nie jest to. To dla mnie bardzo osobista sprawa, bo rozmawiałem z nią wielokrotnie. Większość nagrań pochodzi z lat 90., kiedy byli w środku swojej drogi. Całość zaczyna się w 1999 roku, a potem cofa się do 1991 roku – dodał.

"

W rozmowie z dziennikarzem Dolores O'Riordan opowiedziała także o miłości, sławie i sukcesie.

Film dokumentalny póki co będzie można obejrzeć w irlandzkiej telewizji RTE, która wyemituje go w poniedziałek 19 lutego.

Dolores O’Riordan urodziła się 6 września 1971 roku w Irlandii. W 1990 roku dołączyła do zespołu The Cranberries, który powstał w 1989 roku. Kapela ma na koncie wiele przebojów, w tym m.in. "Dreams", "Zombie" czy "Ode To My Family". 

Przeczytaj więcej