Poznajcie duet Dan + Shay i ich miłosny przebój

01.02.2019 13:12

Dan Smyers i Shay Mooney to dwójka Amerykanów, którzy wspólnie tworzą duet Dan + Shay. Artyści już od dawna odnoszą sukcesy w rodzinnych Stanach Zjednoczonych, jednak dopiero utwór "Tequila" sprawił, że stało się o nich głośno na całym świecie. 

Dan + Shay

fot. materiały prasowe

Piosenka została odtworzona w serwisie Spotify już ponad 143 miliony razy oraz otrzymała 2 nominacje do nagród Grammy w kategoriach "Best Country Duo/Group Performance" oraz "Best Country Song". W Stanach pokryła się już dwukrotną platyną.

Do utworu powstał wzruszający teledysk ukazujący nietypową historię miłosną osadzoną w przepięknych zimowych krajobrazach.  Filmowy obrazek porusza również ważny temat komunikacji z osobami niesłyszącymi.

"Tequila" znajduje się na wydanym w 2018 roku albumie "Dan + Shay", który został nagrany w rodzinnym mieście artystów - Nashville. Płyta została do tej pory odtworzona ponad 729 mln razy. Tylko w weekend po premierze internauci odsłuchali jej 29 mln razy. Na albumie gościnnie pojawiła się Kelly Clarkson, która zaśpiewała w utworze "Keeping Score".

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj więcej