Premiera nowej płyty Josha Grobana

20.11.2020 09:30

Dziś do sprzedaży trafia nowy album Josha Grobana „Harmony”. Na płycie znalazło się 12 utworów: 10 coverów oraz dwa autorskie nagrania artysty.

Josh Groban

fot. materiały prasowe

Josh Groban wydał dziewiąty album studyjny w karierze „Harmony”. Na krążek trafiły covery piosenek Robbiego Williamsa, Charlesa Aznavoura czy Joni Mitchell. Artyście towarzyszą znani muzycy: Leslie Odom Jr – zwycięzca nagrody Tony Awards, Sara Bareilles - znana z występu z Grobanem podczas rozdania Grammy Awards oraz Kirk Franklin - laureat nagrody Grammy. 

"

Album „Harmony” powstał w dwóch częściach. Przed pandemią zarejestrowaliśmy około 5 utworów z myślą o płycie wypełnionej wyłącznie nowymi wersjami piosnek, które uwielbiam. Nagrywaliśmy i wyszukiwaliśmy utwory między koncertami, i planowaliśmy tak robic przez kolejne miesiące. Wtedy samotność zajęła miejsce dźwięków. Wspólne przeżywanie światowej tragedii zmieniło wszystko. Nagle nasz okręt zboczył z kursu, ale dałem poniesć się fali, mając nadzieję zobaczyć na horyzoncie słońce. Wtedy płyta zaczęła nabierać nowego kształtu.

Kiedy znów mogłem śpiewać, interpretować piosenki i zanurzyć się w tych ponadczasowych melodiach i opowieściach, było to niczym modlitwa a nie tylko przyjemność. Muzycy, producenci z kraju i świata łączyli się ze swych domów i studiów nagraniowych. Tytuł reprezentuje te wszystkie wysiłki.

Na „Harmony” znalazły się dwie oryginalne piosenki, których nie planowałem stworzyć. Napisałem je i nagrałem w swojej sypialni podczas lockdownu. Chociaż nie do końca pasowały do oryginalnego zamysłu tego albumu, pasowały do tego, co wówczas czułem i napawały nadzieją na przyszłość. Odczuwam wielką wdzięczność, wydając „Harmony”. Mam nadzieję, że każdy gram miłości i ukojenia, które czułem nagrywając, trafi także do słuchaczy  - opowiada Groban.

"

Lista utworów na płycie „Harmony”:

1. The World We Knew (Over and Over)

2. Angels

3. Celebrate Me Home

4. Shape of My Heart (Duet with Leslie Odom Jr.)

5. Your Face

6. Both Sides Now (Duet with Sara Bareilles)

7. She

8. The Impossible Dream

9. The First Time Ever I Saw Your Face

10. It’s Now or Never

11. I Can’t Make You Love Me

12. The Fullest (Feat. Kirk Franklin)

Przeczytaj więcej