Przedświąteczny Andrzej Piaseczny

17.11.2023 10:26

„Jeszcze zanim Święta…” Andrzej Piaseczny wprowadzi w świąteczny nastrój ulubionymi zimowymi piosenkami z towarzyszeniem gitary Kacpra Dworniczaka.

Andrzej Piaseczny, Kacper Dworniczak

fot. materiały promocyjne/Oskar Szamka

Każdego roku do sprzedaży trafiają kolejne albumy świąteczne, większość z nich nie zaspokaja oczekiwań wymagającej publiczności. Nowym aranżacjom często zarzuca się nudne odtwarzanie klasyków lub zbyt dużą w nie ingerencję.

Najnowszy świąteczny projekt Andrzeja Piasecznego, który do współpracy zaprosił młodego, utalentowanego gitarzystę klasycznego - Kacpra Dworniczaka, zdołał uniknąć tej pułapki a płyta z pewnością  na stałe zagości na świątecznych playlistach. Pełen klasycznych aranżacji album świetnie sprawdzi się jako tło dla przedświątecznych przygotowań a także dla rozmów w gronie rodziny i przyjaciół.

Tak Andrzej Piaseczny mówi o nowym projekcie:

"

Święta w naszym domu zaczynają się od …muzyki! Zanim zdążymy pomyśleć o duchu Świąt Bożego Narodzenia, o krzątaninie, zakupach, zanim dzieci napiszą list do św. Mikołaja, najpierw słyszymy pierwszą świąteczną piosenkę. Każdy z nas ma swoje ulubione, jak ponadczasową „Dzień jeden w roku”, uśmiechniętą „Ding Dong”, czy delikatną „Lulajże, mi lulek” z filmu „Miś”. W tym roku przypomnimy Wam je wszystkie, opracowane na głos i gitarę klasyczną. Najpierw wejdziemy do Waszych domów, żeby wyciągnąć Was z nich na przedświąteczne koncerty. Wprowadzimy Was w muzyczny nastrój delikatności i piękna dźwięku, który będzie Wam towarzyszył przez całe Święta. Wyjątkowo, tak właśnie złożymy Wam życzenia. Pomyślicie może, że to dużo, dużo zbyt wcześnie. A co tam… Wesołych Świąt!

"

Album promuje utwór„Zanim Święta” skomponowany przez Kubę Badacha.

Do utworu powstał oryginalny teledysk. Za jego reżyserię odpowiada Archon, który idealnie zobrazował klimat piosenki.

"

Teledysk, który mialem przyjemność wyreżyserować, to w przewrotny sposób potraktowana historia, opowiadająca o czasie przedświątecznym. Dwójka różnych bohaterów pojawia się na dwóch różnych planetach. Na jednej świeci słońca, na drugiej jest księżyc. Jest to metafora ludzkich, świątecznych spotkań, gdzie każdy z nas jest inny i dla każdego z nas święta co innego znaczą. W teledysku wróciłem do dawnych technik filmowych, gdzie cała scenografia, począwszy od planet a kończywszy na każdym elemencie, jest wykonana ręcznie, jest namalowana a następnie wprowadzona w ruch. W zamyśle miał powstać świat trochę z dawnych pocztówek, kartek bożonarodzeniowych, który mam nadzieję zabierze wszystkich widzów w te najlepsze wspomnienia z tego właśnie czasu - opowiada reżyser.

"

Dodatkowym atutem albumu jest przygotowanie go w technologii Dolby Atmos, która dobrze znana jest  bywalcom sal kinowych oraz użytkownikom posiadającym platformy streamingowe Apple Music, Tidal czy Amazon HD.

Tracklista albumu

1. Ding dong

2. Na całej połaci śnieg

3. Śnieg feat. Czesław Mozil

4. Nie ma, nie ma Ciebie

5. Lulajże mi, lulaj

6. Kłopoty ze śniegiem

7. Kto wie?

8. Miejsce gdzie czekam

9. Tak jak śnieg

10. To biel

11. Zamówię płatki śniegu

12. Zanim Święta

Źródło: informacja prasowa