Purple Disco Machine świętuje radiowy sukces

31.07.2022 10:15

Purple Disco Machine przez ostatnie dwa lata króluje na listach przebojów. Grupa uczciła ten sukces wraz z wytwórnią przed koncertem w Ushuaia na Ibizie.

Purple Disco Machine

fot. materiały promocyjne

Purple Disco Machine jest już stałym bywalcem europejskich list przebojów. Singiel „Hypnotized” z Sophie and the Giants był najczęściej odtwarzanym utworem 2020 roku we włoskim radiu oraz 2021 roku w Holandii. Ponadto znalazł się na szczycie list przebojów airplay w Polsce, Włoszech, Hiszpanii i Holandii, a także na 3. miejscu europejskich list i 5. miejscu w Niemczech.

Utwór „Fireworks” (feat. Moss Kena) stał się najczęściej odtwarzanym utworem we włoskim radiu w 2021 roku, a także numerem 1 we Włoszech i Niemczech oraz 5 na europejskich listach przebojów. Singiel „Dopamine” z Eyelarem kontynuował jego sukces w radiu, pozostając na szczycie niemieckich list przez 4 tygodnie, a także w pierwszej dziesiątce w wielu innych krajach.

Najnowszy utwór Purple Disco Machine z Sophie and the Giants, „In the Dark” również robi furorę. Jako najczęściej odtwarzany utwór na niemieckich listach przebojów w pierwszej połowie tego roku, singiel spędził w sumie siedem tygodni na 1. miejscu w Niemczech, a także na szczycie list w Holandii i Belgii, 2. miejscu w Holandii, 3. we Włoszech, 7. we Francji oraz 1. miejscu w całej Europie.

Źródło: informacja prasowa