Reaktywacja ABBY w 2021 roku

30.07.2020 15:32

To jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów w historii muzyki. ABBA zaprezentuje pięć nowych utworów!

ABBA

fot. CHARLES KNIGHT/Rex Features/EAST NEWS

Nieustannie od 2018 roku słyszymy o reaktywacji grupy ABBA. Od dwóch lat z różnych źródeł docierają do nas wiadomości, że lada moment możemy spodziewać się dwóch nowych singli: „I Still Have Faith In You” i „Don’t Shut Me Down”. Jednak co kilka miesięcy dochodzi do zderzenia marzeń fanów z rzeczywistością. W wywiadzie udzielonym niedawno dziennikarzowi Geoffowi Lloydowi jeden z założycieli zespołu, Björn Ulvaeus powiedział:

"

Z powodu trudności technicznych i pandemii, obiecana nowa muzyka grupy ABBA ujrzy światło dzienne dopiero w 2021 roku. Najnowsze utwory będą bardzo taneczne, ponadczasowe i jeszcze bardziej refleksyjne.

"

Również z tego samego źródła wiadomo, że oczekujemy już nie tylko dwóch, ale pięciu nowych nagrań! Ich premiera ma się zbiec z wirtualną trasą koncertową „Abbatar”. W ramach, której śpiewacy pojawią się jako wygenerowana komputerowo-cyfrowa wersja ich samych. Przebieg trasy i ceny biletów nie są jeszcze znane.

ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzcy muzycy wylansowali wiele przebojów, między innymi „Money”, „Waterloo”, „SOS”, „Fernando”, „Dancing Queen” czy „Mamma Mia”.

Przeczytaj więcej