Rękopisy Prince’a trafią na aukcję

10.02.2018 10:00

Wylicytować będzie można także m.in. buty artysty. Jaka jest ich cena wywoławcza?

Rękopisy Prince’a trafią na aukcję

fot. ons.pl

Aukcje, na których można wylicytować pamiątki związane ze znanymi artystami, cieszą się zawsze dużą popularnością. Tym razem fani Prince’a mogą kupić m.in. ręcznie napisany tekst piosenki „I Could Never Take the Place of Your Man”. Organizator aukcji szacuje, że zostanie on sprzedany za 10 tysięcy dolarów. Wśród pozostałych przedmiotów są m.in.: mikrofon, którego muzyk używał w 1985 roku podczas trasy koncertowej „Purple Rain”, zegarek, purpurowy fortepian i zrobione na zamówienie buty (te mogą zostać kupione nawet za 50 tysięcy dolarów).

Z kolei w maju dom aukcyjny Julien's Auction organizuje licytację, na której można będzie kupić gitarę elektryczną Prince’a, ubranie, które miał na sobie w filmie „Under the Cherry Moon”, ręcznie napisane teksty piosenek oraz nigdy niepublikowany utwór „Miss Understood” z 1985 roku.

W tym roku mijają dwa lata od śmierci Prince’a. Z tej okazji 21 kwietnia 2018 roku w Target Center w Minneapolis odbędzie się koncert „Prince: Live on the Big Screen”. Artysta zmarł w 2016 roku w swojej posiadłości w Paisley Park. Miał 57 lat. 

Przeczytaj więcej