Robbie Williams wystąpi w Krakowie

27.09.2022 10:15

Muzyk ogłosił trasę koncertową, podczas której będzie świętował 25-lecie kariery solowej. Wśród miast, które odwiedzi, znalazł się też Kraków.

Robbie Williams

fot. materiały promocyjne

"The XXV Tour" to podsumowanie 25 lat kariery Robbiego Williamsa. Artysta rozpocznie trasę koncertową 20 stycznia 2023 roku w Bolonii we Włoszech. Następnie odwiedzi m.in. Amsterdam, Berlin, Kopenhagę, Sztokholm i Rygę, a 12 marca wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie.

Świętując 25-lecie kariery solowej, muzyk wydał album „XXV”, na którym znalazły się jego największe przeboje w orkiestrowych aranżacjach.

„XXV” to kolejny kamień milowy w błyskotliwej karierze jednego z najbardziej utytułowanych artystów na świecie. Robbie ma na swoim koncie 6 spośród 100 najlepiej sprzedających się albumów w historii Wielkiej Brytanii, sprzedał 80 milionów albumów na całym świecie, osiągnął 14 singli #1 i rekordową liczbę 18 nagród BRIT – więcej niż jakikolwiek inny artysta w historii muzyki. Inne albumy #1 w Wielkiej Brytanii obejmują jego specjalne covery „Swing When You’re Winning”, „The Heavy Entertainment Show” z 2016 roku, a ostatnio „The Christmas Present” (2019), który zapewnił Robbiemu 13. album #1 w Wielkiej Brytanii – równy rekordowi Elvisa Presleya jako solowemu artyście z największą liczbą albumów #1 w Wielkiej Brytanii. Albumy Robbiego, które trafiły na szczyty list przebojów podczas jego solowej kariery i z Take That liczą już 17 i plasują go w pierwszej trójce artystów wszech czasów z największą liczbą numerów #1 w swoim katalogu.