„Rocketman”: Ścieżka dźwiękowa do filmowej biografii Eltona Johna już w maju

03.05.2019 10:00

24 maja 2019 do sklepów oraz serwisów cyfrowych trafi album „Rocketman: Music From The Motion Picture”. W filmowej biografii Eltona Johna tytułową rolę zagra Taron Egerton. 

„Rocketman”

fot. CapFSD/face to face/FaceToFace/REPORTER

„Rocketman” trafi do polskich kin 7 czerwca 2019, ale już 24 maja będzie można cieszyć się muzyką z obrazu. Klasyczne hity Eltona Johna i Bernie’ego Taupina w nowych wersjach zaaranżował Giles Martin. Utwory wykonuje Taron Egerton, odtwórca tytułowej roli. Premierowe aranżacje zostały dostosowane do filmowej narracji. Pierwszym przedsmakiem wydarzenia jest utwór „Rocket Man”, który zadebiutował w audycji Zane’a Loe’a World Record w Apple Beats 1. Oryginalnie utwór zadebiutował w 1972 roku.

Jak mówi sam Elton John: 

Kluczowe było, aby muzyka, którą napisałem i nagrałem, była w filmie śpiewana przez Tarona. Chciałem, aby pokazał swoją interpretację mojej osoby w całości, nie tylko grą aktorską. Zostawiłem Tarona w rękach Gilesa Martina, któremu zaufałem w pełni, bo to świetny człowiek. Nie chciałem łypać na Tarona gdzieś z cienia, podglądając proces. Wiedziałem, że zrobią to co trzeba. Kiedy po raz pierwszy posłuchałem efektów ich pracy, byłem zachwycony. Odpowiednie ukazanie muzyki było niezbędne, aby ten film miał w ogóle rację bytu. Piosenki są jego integralną częścią.  

Taron Egerton przyznaje:

– Piękne było to, że dzięki zaangażowaniu Eltona mogliśmy od razu sprawdzić, jak daleko możemy posunąć się w naszych interpretacjach klasycznych utworów. Giles Martin ma świetny gust i olbrzymie zdolności, dzięki czemu piosenki są jednocześnie wierne oryginałowi, ale mają też pazur.  

Giles Martin opowiada:

– Elton John jest prawdziwym artystą i chce, aby inni pokazywali własne interpretacje jego utworów, bo to dla niego odświeżające. Mieliśmy dużo przestrzeni by pobawić się z kawałkami, jak chcemy do nich podejść. Piosenki tworzą historię w tym filmie, nadają mu rytm, napędzają wydarzenia. Kiedy zaczynają się pierwsze takty, otwiera się zupełnie nowy świat. Taron okazał się świetnym wokalistą, który bardzo poświęca się procesowi twórczemu. Nie sądzę, aby inny aktor mógł zagrać Eltona.  

Na płycie „Rocketman: Music From The Motion Picture” usłyszymy m.in. „Saturday Night’s Alright for Fighting” w epickim zbiorowym wykonaniu czy „I Want Love” towarzyszące pewnemu poruszającemu momentowi w filmie. Soundtrack zawiera również premierową kompozycję Eltona Johna i Bernie’ego Taupina „(I’m Gonna) Love Me Again”, którą Elton wykonuje wspólnie z Taronem Egertonem. Za produkcję kawałka odpowiadają Giles Martin oraz Greg Kurstin (Martin wyprodukował cały album).

Nagrania odbyły się w latach 2017-2019 w Abbey Road oraz AIR Studios. Producentami wykonawczymi są Elton John, David Furnish, Matthew Vaughn oraz Dexter Fletcher.

Oficjalny opis polskiego dystrybutora filmu (UIP) brzmi: 
Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John. Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w muzyce Eltona Johna, w którego postać wciela się Taron Egerton. Na naszych oczach chłopak z małego miasteczka stanie się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku. W filmie zobaczymy także Jamiego Bella, Richarda Maddena i Bryce Dallas Howard.  

Reżyserem filmu jest Dexter Fletcher. Scenariusz napisał Lee Hall. 

„Rocketman: Music From The Motion Picture” – lista utworów:  

1. The Bitch Is Back (Introduction)
2. I Want Love
3. Saturday Night’s Alright (For Fighting)
4. Thank You For All Your Loving
5. Border Song
6. Rock & Roll Madonna - Interlude
7. Your Song
8. Amoreena
9. Crocodile Rock
10. Tiny Dancer
11. Take Me To The Pilot
12. Hercules
13. Don’t Go Breaking My Heart
14. Honky Cat
15. Pinball Wizard - Interlude
16. Rocket Man
17. Bennie an the Jets
18. Don’t Let The Sun Go Down - Interlude
19. Sorry Seems To Be The Hardest Word
20. Goodbye Yellow Brick Road
21. I’m Still Standing
22. (I’m Gonna) Love Me Again

Źródło: materiały prasowe