Rod Stewart ujawnia szczegóły dotyczące nowej płyty

20.07.2018 10:41

Muzyk zapowiedział, że jego nowy album zatytułowany „Blood Red Roses” ukaże się już 28 września 2018 roku. Płytę promuje singiel „Didn’t I”.

Rod Stewart

fot. CapitalPictures/face to face/EAST NEWS

Rod Stewart wydaje trzydziesty album w karierze. Płyta „Blood Red Roses” trafi do sklepów oraz serwisów cyfrowych 28 września. Pierwszym utworem promującym wydawnictwo jest „Didn’t I”. Można go już posłuchać w serwisach cyfrorwych. 

„Blood Red Roses” ukaże się niemal 50 lat po podpisaniu przez Roda Stewarta pierwszego kontraktu płytowego. 13 utworów (16 w wersji deluxe) to zestaw osobistych historii artysty, w pełni oddających songwriterski talent Stewarta. Trzy piosenki na nowej płycie to covery. Pierwszy oficjalny singiel, „Didn’t I”, opowiada o zgubnych konsekwencjach uzależnienia od narkotyków z perspektywy rodziców.

"

Zawsze wydaje mi się, że robię albumy dla garstki przyjaciół. „Blood Red Roses” ma w sobie tę intymność. Szczerość jest bardzo ważna nie tylko w życiu, ale także w komponowaniu piosenek – mówi artysta. 

"

„Blood Red Shoes” zostało wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika Roda Stewarta, Kevina Savigara. Na krążku usłyszymy akustyczne folkowe utwory, kawałki w duchu wytwórni Motown, nieskrępowany rock’n’roll oraz chwytające za serce ballady. 

Rod Stewart dzięki swojemu niezaprzeczalnemu talentowi umiejętnie łączy w piosenkach pop, rock, folk, soul, R&B oraz amerykańskie standardy. W każdej dekadzie swojej kariery artysta może pochwalić się wydawnictwami, które trafiały na szczyty list przebojów. Gwiazdor zdobył wszystkie najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego, w tym m.in. Grammy. Od 2016 może także poszczycić się tytułem szlacheckim, który odebrał z rąk księcia Williama w Buckingham Palace. W trakcie kariery Rod Stewart sprzedał ponad 200 milionów albumów i singli na całym świecie. Jego ostatnia płyta pt. „Another Country” pochodzi z 2015 roku.

album cover

Lista utworów na płycie „Blood Red Roses”

1. Look In Her Eyes

2. Hole In My Heart

3. Farewell

4. Didn’t I

5. Blood Red Roses

6. Grace

7. Give Me Love

8. Rest Of My Life

9. Rollin' & Tumblin'

10. Julia

11. Honey Gold

12. Vegas Shuffle

13. Cold Old London

Utwory z wersji deluxe:

1. Who Designed The Snowflake

2. It Was A Very Good Year

3. I Don't Want To Get Married

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj więcej