Sam Smith i Renée Zellweger w piosence „Get Happy” do filmu „Judy”

25.09.2019 10:22

Utwór „Get Happy” promuje najnowszy soundtrack do filmu „Judy”, który ukaże się 27 września. Na razie nie wiadomo, kiedy produkcja pojawi się w Polsce.

Sam Smith i Renée Zellweger

fot. Rex Features/East News

Decca Records ogłosiła premierę dwóch gwiazdorskich duetów, jakie mają się znaleźć na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Judy”, długo wyczekiwanej produkcji z Renée Zellweger w roli głównej. Film, którego premiera odbędzie się na świecie 27 września, jest oparty na życiu Judy Garland i jej ostatnich koncertach w Londynie późnych lat 60.

Zdobywczyni nagrody Akademii, Renée Zellweger wspólnie z Samem Smithem stworzyli unikatową wersję przeboju Garland zatytułowanego „Get Happy”, a z Rufusem Wainwrightem przepiękną wersję świątecznego przeboju „Have Yourself A Merry Little Christmas”. Oba nagrania powstały specjalnie na potrzeby filmu.

Wieloletni fan talentu Judy Garland – Sam Smith powiedział:

"

Kiedy miałem 17 lat, robiłem prace o Judy Garland na moje studia filmowe. Zostałem totalnie zauroczony jej życiem i historią. Judy momentalnie stała się jedną z ikon mojego życia. Była jednym z najodważniejszych i najpiękniejszych ludzi, a jej wrażliwość na sztukę wciąż wywołuje u mnie gęsią skórkę, tak jak za pierwszym razem, gdy ją usłyszałem. To był prawdziwy zaszczyt zaśpiewać z Renee. Nikt tak jak ona nie potrafiłby tego zrobić. Mam nadzieje, że wszyscy pokochają ten film tak samo jak ja.

"

„Judy” zawiera zapierające dech nagrania najpopularniejszych przebojów Judy Garland, które stały się już klasyką filmu i teatru jak: ‎„For Once in My Life”, „Come Rain or Come Shine” i „Over the Rainbow”.

Ogłoszona na 27 września premiera soundtracku przypada w 50. rocznicę jej przedwczesnej śmierci w 1969 roku oraz 80. rocznicę jej występu w kultowym „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” z 1939 roku. Soundtrack zostanie wydany nakładem macierzystej wytwórni Judy Garland, Decca Records.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj więcej