Sam Smith ogłasza premierę nowego singla

11.02.2020 10:32

Sam Smith ogłasza premierę nowego singla zatytułowanego „To Die For”. Utwór pojawi się w serwisach cyfrowych już w walentynki.

Sam Smith

fot. JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Kawałek powstał we współpracy ze stałym współpracownikiem artysty, Jimmym Napesem. Za produkcję odpowiada uznany duet Stargate. „To Die For” otwiera sampel z kultowego filmu „Donnie Darko”. Po tanecznych singlach Smith stawia na refleksyjne pianino i liryczne smyczki, a charakterystyczny wokal deklaruje: „Po prostu chcę kogoś, za kogo mogę umrzeć”.

Sam Smith mówi: 

"

Wypuszczenie tej piosenki będzie czymś naprawdę szalonym – mam wrażenie, że utwór powstał w najgłębszych partiach mojej osoby. Praca nad kawałkiem z Jimmym Napesem i Stargate w Los Angeles podczas czasu odkrywania samego siebie i złamanego serca… „To Die For” dedykuję wszystkim samotnym sercom na walentynki. Całuję! 

"

To Die For” to następca świetnie przyjętych singli „How Do You Sleep”, „I Feel Love” (cover Donny Summer) i duetu z Normani „Dancing with a Stranger” – ten ostatni sprzedał się w nakładzie przekraczającym 10 mln egzemplarzy i zdobył ponad dwa miliardy streamów, ma również status platyny w 19 krajach.

Dotychczasową dyskografię Sama Smitha zamyka „The Thrill of it All” (2017). Album promował m.in. singiel „Too Good At Goodbyes”, który niedawno stał się drugą piosenką Smitha z ponad miliardem streamów w Spotify – po „Stay With Me”. 

Sam Smith może pochwalić się 10 mln subskrypcji na YouTube, a albumy artysty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Smith ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT, Złoty Glob i Oscara (za piosenkę „Writing’s On The Wall”).

Źródło: informacja prasowa

Przeczytaj więcej