Sanah z premierowym utworem na festiwal w Opolu

14.08.2020 13:21

Zaledwie kilka miesięcy po premierze debiutanckiej płyty sanah prezentuje zupełnie nowy utwór, zwiastujący jej kolejny album. Piosenka „No sory” zakwalifikowała się do konkursu premier w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w pełnej krasie usłyszymy ją już 6 września.

sanah

fot. Materiały prasowe

Sanah jest jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Zauważona została w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Ma niepowtarzalny styl pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami.  Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej utworu „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydawane od połowy 2019 roku piosenki („Siebie zapytasz”, „Idź”, Proszę Pana” czy „Koronki”) przyniosły jej tytuł jednej z największych muzycznych nadziei 2020 roku i rzeszę fanów, których przybywa w niesamowitym tempie.

Na początku 2020 roku – sanah rozpoczęła promocję długo zapowiadanej debiutanckiej płyty. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo – „Szampan” zna chyba każdy. Słuchacze Meloradia mają okazję słuchać go w wyjątkowej, akustycznej wersji. Debiutancki album „Królowa dram” od razu trafił na szczyt listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Promujący go drugi singiel „Melodia” również stał się już przebojem, co jest najlepszym dowodem na to, że… nie samym Szampanem człowiek żyje!

Jej najnowsza piosenka ma szansę powtórzyć sukces poprzedniczek. 'No sory' ma wszystko to, co za co fani pokochali sanah w ostatnich miesiącach: wyjątkowy tekst, niebanalną melodię oraz charakterystyczny muzyczny klimat. W sieci można już oglądać teledysk do piosenki. Można jej też słuchać w Meloradiu!

Przeczytaj więcej